Стали відомі нові подробиці замаху на Шефіра: МВС каже, що зброя була з глушником

Сергій Шефір Андрій Гудзенко/Liga.net

Також слідство переконане, що стрілок під час нападу був зі спільником

Слідство у справі замаху на першого помічника президента України Сергія Шефіра розкрило нові подробиці. Зокрема, вважається, що на зброї, з якої стріляли в автомобіль, був глушник. Про це повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ Євгена Єніна в ефірі "Свобода слова".

"Наразі ми досить чітко розуміємо тип зброї, який застосовувався, ми розуміємо, і наші експерти підтверджують застосування глушника, ми так само розуміємо тип набою, це - досить рідкісні набої", - зазначив він.

За його словами, зловмисник стріляв в автомобіль набоями, які були виготовлені в Угорщині на базі радянського набою калібру 7,62, ще у 1989 році.

"Ця куля має м’яке осердя. Ми запитали митницю, ми детально вивчаємо можливе потрапляння таких набоїв до тих чи інших магазинів, у тому числі під час використання цих набоїв під час вчинення інших правопорушень", - додав Єнін.

Крім того, заступник очільника МВС розповів, що стрілок був не один, а зі спільником.

"Ми досить чітко розуміємо, що злочинець був не один. Ми маємо уявний портрет: зріст, вага і інші сліди, які ми встановили під час наших слідчих дій. Вони віддані на відповідні експертизи. І це все спростить пошук правопорушника і його спільників. Безумовно, ми мали справу з професіоналом. Протягом 4 секунд він випустив близько 20 куль. Ми маємо 15 попадань в авто… Дві кулі влучили в ногу водія, який перебуває в реанімаційному відділенні…

Ми досить чітко розуміємо, що ключовою метою була зупинка автомобіля шляхом нейтралізації водія", - поінформував Єнін.

Новини за темою: Під час пошуку нападників на Шефіра поліція виявила у лісі труп хлопця

Нагадаємо, 22 вересня близько 10:00 в машину першого помічника президента Володимира Зеленського Сергія Шефіра зробили постріли автоматною чергою. В автомобіль потрапило понад 10 куль.

В результаті інциденту, постраждав водій першого помічника президента. Сам Шефір не постраждав.

За фактом обстрілу автомобіля відкрито кримінальне провадження з попередньою кваліфікацією замах на вбивство двох і більше осіб згідно зі ст. 115 Кримінального кодексу України.

Пізніше голова Нацполіції Ігор Клименко розповів, що поліція розглядає як основні версії обстрілу автомобіля Шефіра – замах з метою тиску на керівництво держави та дестабілізацію політичної ситуації. У тому числі розглядається версія за участю спецслужб іноземних держав.

В Офісі президента розцінюють обстріл автомобіля першого помічника президента – як замах на його життя. Сам напад пов'язують з активною політикою глави держави

Згодом перший помічник президента України Сергій Шефір особисто прокоментував замах на себе. Він вважає, що основною метою замаху на нього було залякати вищі ешелони влади.