Росія штрафує кримчан, які перетинають адмінмежу за українськими паспортами

Правозахисники говорять, що такі дії порушують Європейську конвенцію про захист прав людини

Пункт пропуску на кордоні з Кримом Фото з відкритих джерел

Прикордонники РФ почали штрафувати кримчан за спробу перетнути адмінмежу з Кримом за українським паспортом. Про це повідомила Кримська правозахисна група.

Зазначається, що в анексованому Криму оштрафували жительку Ялти, яка поверталася на півострів із Києва і показала російським прикордонникам український паспорт. За словами кримчанки, її півтори години допитував співробітник ФСБ в пункті пропуску "Перекоп" (навпроти українського КПВВ "Чаплинка"). "Він ставив мені багато різних питань, а саме, де народилася, жила, вчилася, де працюю і з ким живу", - додала місцева жителька.

Новини за темою: Путін таки прибув до Криму: МЗС України висловило протест

У підсумку, жінку оштрафували на 2 тис. російських рублів (приблизно 750 грн) за "Порушення правил перетину Державного кордону РФ". ФСБшники в документі, який опублікували правозахисники, обґрунтовують це рішення тим, що паспорт кримчанки є недійсним для перетину кордону.

У Кримській правозахисній групі говорять, що таким чином Росія примушує кримчан пред'являти саме російський паспорт, виданий незаконною владою в Криму в порушення міжнародних норм. Там додали, що оскільки Крим є територією України, такі дії порушують свободу пересування та ст. 2 протоколу 4 Європейської конвенції з прав людини.

Новини за темою: У РФ мають намір прирівняти заклики повернути Крим Україні до екстремізму

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що окупаційна адміністрація РФ вимагатиме ПЛР-тест на COVID-19 російською або англійською мовами на в'їзді в Крим. Проте, проходження 14-денної обсервації для усіх осіб при перетині адмінмежі з Кримом скасовано.