Новини » Події Читать эту новость на русском

Помер один із творців винищувача Су-30 Ігор Ємельянов

Помер один із творців винищувача Су-30 Ігор Ємельянов
Помер один із творців винищувача Су-30 Ігор Ємельянов НСН

Він керував розробкою і випробуваннями паливних систем для цілої низки літаків

У суботу, 16 жовтня, помер відомий російський авіаконструктор, представник вищого технічного керівництва ДКБ Сухого Ігор Ємельянов. Про це повідомляє компанія "Сухий".

Зазначається, що Ємельянов почав працювати в ДКБ Сухого в 1958 році після закінчення Московського авіаційного інституту.

Пройшов шлях від інженера-конструктора до провідного конструктора по особливо складних об'єктах і начальника відділу.

Також керував розробкою і випробуваннями паливних систем для цілої низки літаків, випробуваннями винищувача Су-27.

Підкреслюється, що у 1991-му році Ємельянова призначили заступником головного конструктора, а в 1992-му – головним конструктором-керівником напряму зі створення, випробування та впровадження в серійне виробництво винищувача Су-30.

У 1998 році він керував роботами по реалізації експортного контракту з Китаєм. Очолював програму по створенню літака Су-30МКК.

З 2000 року був консультантом в складі ради старійшин ДКБ Сухого.

"Кандидат технічних наук, автор 200 свідоцтв і патентів. Заслужений винахідник РРФСР, нагороджений медаллю "За трудову доблесть", лауреат премії Ради Міністрів СРСР, Заслужений конструктор РФ, Почесний авіабудівник, лауреат премії імені П. О. Сухого II ступеня (2012 рік), занесений в Книгу Пошани ДКБ Сухого", – йдеться в повідомленні компанії.

Новини за темою: Колишній держсекретар США Колін Павелл помер від ускладнень COVID-19

Нагадаємо, раніше ми писали, що від коронавірусу померла заслужена артистка України 83-річна Марія Гонта. Її не стало після кількох тижнів боротьби з хворобою.