Помер актор із серіалу "Чотири танкісти і собака" Веслав Голас

Веслав Голас twitter.com/pawel_senkowski

Актор тривалий час хворів, і минулого року у нього стався перший інсульт, після якого він майже не виходив з дому

Відомий польський актор Веслав Голас помер сьогодні, 9 вересня, у віці 90 років. Про це повідомляє Gazeta Wyborcza з посиланням на його дочку.
 
Зазначається, що Голас тривалий час хворів, і минулого року у нього стався перший інсульт, після якого він майже не виходив з дому.
 
Другий інсульт стався минулого тижня.
 
Як відомо, міжнародну популярність Голасу принесла роль бійця Томаша Черешняка в телесеріалі "Чотири танкісти і собака"(1966 рік), знятого за однойменною повістю Януша Пшимановського.
 
Військово-пригодницький серіал був популярний не тільки в Польщі, а й в СРСР, особливо серед юної аудиторії.
 
Веслав Голас twitter.com/matt_magdziarz

 
Голас народився в 1930 році в польському місті Кельце. У 13 років вступив до лав організації польського опору "Сірі шеренги", що протистояла німецькій окупації.
 
У грудні 1944 року Веслава заарештувало гестапо, і він зазнав тортур.
 
Після закінчення Другої світової війни юнак вступив до варшавського Державної вищої театральної школи, яку закінчив у 1954 році.
 
 
 
Нагадаємо, раніше у Нью-Йорку помер відомий актор зі США Майкл Кеннет Вільямс, йому було лише 54. Тіло чоловіка знайшли у його пентхаусі 6 вересня. Правоохоронці з'ясовують обставини смерті. Однак американські ЗМІ пишуть, що причиною могло стати передозування наркотиками.