Незаконне використання підпису платіжних документів КСУ: Тупицькому оголосили ще одну підозру

Олександр Тупицький РБК-Україна

Слідство стверджує, що таким чином здійснювалося несанкціоноване втручання у роботу Державної казначейської служби України

Колишньому голові Конституційного суду України повідомлено про підозру у несанкціонованому втручанні в роботу автоматизованої системи, що призвело до підробки інформації, вчиненому повторно, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 361 КК України). Про це йдеться у повідомленні Офісу генпрокурора. 

"Колишній голова Конституційного суду України за попередньою змовою з головним бухгалтером цього суду вчинили несанкціоноване втручання в роботу автоматизованої системи дистанційного обслуговування клієнтів Державної казначейської служби України при підписанні електронних бухгалтерських документів, в результаті чого було спотворено інформацію про дійсного їх підписувача", – зазначається у ньому.

За даними слідчих, ексголова КС після відсторонення від посади через повідомлення про підозру в грудні 2020 року, передав захищений електронний носій із власним ключем кваліфікованого електронного підпису та пароль до нього головному бухгалтеру і надав незаконну вказівку про подальше використання цього ключа від його імені та замість нього для підписання платіжних та інших документів в автоматизованій системі. 

Новини за темою: Верховний суд визнав протиправним указ Зеленского про скасування призначення Тупицького суддею КСУ

"Такі несанкціоновані втручання відбувалися навіть під час перебування підозрюваного за кордоном. Зокрема, таким чином було підписано понад 200 електронних платіжних доручень, електронних документів з бюджетних зобов’язань, з розподілу показників зведених кошторисів, розподілів відкритих асигнувань та кошторисних призначень тощо", – зазначає ОГП.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває і здійснюється слідчими Державного бюро розслідувань.

Примітно, відомство не називає імені підозрюваного, але з канви справи і за повідомленнями ЗМІ відомо, що ідеться про Олександра Тупицького.

Новини за темою: Суд закрив справу проти Тупицького щодо конфлікту інтересів і неповну декларацію
 

Нагадаємо, наприкінці березня президент Володимир Зеленський скасував указ експрезидента Віктора Януковича від 14 травня 2013 року про призначення Олександра Тупицького суддею Конституційного суду України.

До цього слідчі Державного бюро розслідувань (ДБР) повідомили про підозру Олександру Тупицькому. Зокрема, йому закидають свідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів захисту, підкуп свідка з метою відмови від дачі показань.