Новини » Події Читать эту новость на русском

На Вінниччині щомісяця закопували майже 500 т токсинів поблизу населених пунктів

liter.kz

Спеціалісти Державної екологічної інспекції України, зафіксували обсяги забруднення територій, а також інші грубі порушення чинного законодавства

На Вінниччині викрили керівництво одного з місцевих підприємств на незаконному захороненні небезпечних промислових відходів. Про це інформує пресслужба СБУ.

Повідомляється, що кожен місяць ділки несанкціоновано ''закопували'' майже 500 тонн токсинів на відкритій місцевості, неподалік від населених пунктів.

За попередніми даними слідства, представники українського підприємства уклали договір з однією з російських компаній щодо очищення технічного гліцерину та вивезення готової продукції до Росії.

Передбачалося, що шкідливі речовини, які утворюються у процесі технологічної обробки сировини, повинні утилізовуватися.

Втім, недобросовісне керівництво з метою отримання надприбутків, приховано вивозило їх на орендовану у держави ділянку за межами облцентру.

При чому діяли вони протягом декількох років, постійно нарощуючи обсяги створення небезпечних відходів, що могло спричинити екологічну катастрофу.

За результатами лабораторних досліджень, у пробах з місць захоронення відходів виявлено хімічні елементи, що забруднюють підземні води та ґрунти.

Крім того, спеціалісти Державної екологічної інспекції України, зафіксували обсяги забруднення територій, а також інші грубі порушення чинного законодавства.

Наразі вирішується питання щодо призупинення в судовому порядку діяльності підприємства.

Підкреслюється, що у межах кримінального провадження, розпочатого слідчими органів безпеки за ст. 441 (екоцид) Кримінального кодексу України, тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності осіб, причетних до правопорушення.

Новини за темою: В Одесі море "зацвіло" потенційно токсичними бактеріями

Нагадаємо, раніше у селі на Житомирщині знайшли звалище "ковідних" відходів зі Львова. Воно складалося із використаних медичних масок, вати, шприців, ампул і рукавичок. Серед сміття відшукали й платіжки за комунальні послуги.