Кулеба назвав звіт Ірану щодо збиття літака "МАУ" спробою приховати істинні причини

МАУ

Уламок літака МАУ, який збили поблизу Тегерану (Іран) 8 січня 2020 року

фото - ISNA

Міністр наголосив, що Іран провів технічне розслідування з численними порушеннями міжнародних стандартів

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав звіт Ірану щодо збиття літака "МАУ" неподалік Тегерана в січні 2020 року спробою приховати справжні причини авіакатастрофи. Про це він заявив у відеозверненні, яке транслювала пресслужба відомства.

"Раніше Україна направляла іранській стороні більш ніж 90 сторінок зауважень та пропозицій до проєкту цього звіту та наполягала, аби Іран долучив їх до фінального документа. Але те, що ми сьогодні побачили в опублікованому звіті, - ніщо інше, як цинічна спроба приховати істинні причини збиття нашого літака", - зазначив Кулеба.

За словами міністра, аналіз звіту доводить, що Іран провів технічне розслідування з численними порушеннями міжнародних стандартів, Чиказької конвенції та IKAO.

"Розслідування було упередженим, представлені докази є вибірковими, а висновки - оманливими. Документ не надає всіх обставин, не розкриває першопричини трагедії та ланцюжок дій, які до неї призвели. Це не звіт. Це - збірка маніпуляцій, мета якої не з'ясувати істину, а виправдати Ісламську Республіку Іран. Це великий розпач для України та всього цивілізованого світу. Іран не зміг знайти сили, аби взяти на себе відповідальність за те, щоб подібних трагедій більше не ставалося", - підкреслив голова зовнішньополітичного відомства.

Водночас він зауважив, що якщо Іран не хоче добровільно з'ясувати істину у цій трагедії, Україна та міжнародні партнери знайдуть способи, як цього добитися.

"Ми не дозволимо Ірану приховати правду, не дамо уникнути відповідальності за цей злочин. Справедливість восторжествує, скільки б зусиль і часу не знадобилося", - резюмував Дмитро Кулеба.

Новини за темою: ООН звинуватила Іран в приховуванні інформації про катастрофу літака "МАУ"

Нагадаємо, іранський орган цивільної авіації оприлюднив остаточний звіт щодо збиття українського пасажирського літака "МАУ" у січні 2020 року. У документі зазначено, що повітряне судно було визнане ворожою ціллю через помилку оператора ППО... поблизу Тегерану, і в нього було випущено дві ракети.