Новини » Події Читать эту новость на русском

Кузьмін: Суд зобов'язав Нацполіцію почати розслідування проти тернопільського депутата за образу російської та єврейської нацменшини

Богдан Яциковський
Богдан Яциковський Фото з відкритих джерел

Печерський районний суд Києва зобов'язав Національну поліцію почати розслідування за фактом розпалювання держслужбовцем Богданом Яциковським національної ворожнечі і ненависті до громадян, які відносять себе до російської та єврейської нацменшин. Про це повідомив народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Ренат Кузьмін. 

"Пам'ятаєте тернопільського депутата-куплетиста, про якого писав Едуард Долинський? Ну, того самого, який нацистські куплети власного твору виконував? Аваківське МВС прогнозовано не угледіло злочину у творчості депутата, автора куплетів "Ж*д перед повішенням" та інших нацистських "шедеврів". Так от, за моєю заявою суд зобов'язав Національну поліцію почати розслідування за даним фактом", - написав депутат. 

Так, під час свого виступу перед громадянами України Яциковський, займаючи державну посаду, виконав пісню з такими висловлюваннями (дослівне цитування):

"... кулемет захований у стрісі. По селу їде москаль, співає. Чахнув постріл, і його немає. Всюди буйно квітне наша влада. Жид кричить: нє бєй мєня, не надо. А його в садочку в тихому куточку жде мотузка, жде...".

За словами Кузьміна, ці висловлювання Яциковського принижують національну честь і гідність громадян, які відносять себе до російської та єврейської нацменшин. 

"Зверніть увагу, суд встановив контроль за виконанням власного рішення, зобов'язавши поліцію повідомити суд про виконання рішення протягом 24 годин. Це означає, що поліцейський, який не почав розслідування, сам стане злочинцем і відправиться на лаву підсудних за невиконання рішення суду", - зазначив Ренат Кузьмін. 

Нагадаємо, раніше Кузьмін повідомляв, що Печерський суд зобов'язав генпрокурора Ірину Венедіктову порушити справу за інформацією Жванії про підготовку державного перевороту і встановив судовий контроль за виконанням свого рішення.