Новини » Події Читать эту новость на русском

Іран прикривається держтаємницею в розслідуванні катастрофи "МАУ", - Мамедов

Гюндуз Мамедов
Заступник генерального прокурора України Гюндуз Мамедов Прокуратура АР Крим

У кримінальному процесі Україна не отримує відповіді на запити ще з жовтня

Заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов заявив, що в розслідуванні авіакатастрофи літака "МАУ" іранська сторона прикривається військовою державною таємницею, тому прогресу в діалозі між Києвом та Тегераном немає. Про це він розповів в інтерв'ю "Радіо Свобода"

"Суттєвого просування в діалозі з Іраном немає. Зараз українсько-іранські відносини в цьому питанні рухаються в рамках технічного розслідування", - зазначив Мамедов. 

Він також розповів, що іранська сторона надала проєкт фінального звіту. Його наразі опрацьовує представник у технічному розслідуванні від України. Щодо кримінального процесу, то Україна не отримувала відповіді на запити про правову допомогу з часу жовтневих переговорів. 

Новини за темою: Україна попросить Канаду надати аудіозапис зі справи про катастрофу "МАУ"

Також Мамедов зауважив, що відповіді Ірану на письмові запити чи доручення українських прокурорів були неповні і в більшості питань він прикривається військовою державною таємницею. 

"Але дозвольте, на умовах конфіденційності, ми подали запит передати нам файл із записами переговорів екіпажу в кабіні літака, а також записи магнітофона з бойової машини, з якої зроблені були постріли. Іран мовчить, але в чому ж тут може бути військова державна таємниця? У тому, що український літак збитий зумисно, й докази цього факту цілеспрямовано приховуються?!" - додав заступник генпрокурора. 

Новини за темою: Канада засновує стипендію у пам’ять жертв катастрофи "МАУ"

Нагадаємо, 10 лютого канадський уряд і органи безпеки країни заявили про наявність цікавого запису. Зокрема, на ньому, імовірно, міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф говорить про те, що знищення рейсу українського Boeing було навмисним.

Однак Іран офіційно спростував інформацію про зумисне збиття літака "МАУ" 8 січня 2020 року. Представництво країни вважає, що наданий запис не відповідає дійсності.