Новини » Події Читать эту новость на русском

Інтерпол тимчасово зупинив розшук екссудді Чауса

Микола Чаус. Фото: replyua.net
Микола Чаус. Фото: replyua.net

Як відомо, нині колишній український суддя живе у Молдові

Інтерпол тимчасово зняв з міжнародного розшуку українського суддю Миколу Чауса, якого підозрюють в отриманні хабарів в Україні. Про це повідомляє Telegram-канал UN "Сливы и груши".

"Тепер його червона картка відсутня в базі Інтерполу", - йдеться в повідомленні.

За словами співрозмовника видання, колишній український суддя живе зараз у Молдові.

Новини за темою: Зеленський просить Молдову повернути Чауса Україні

Примітно, згодом цю інформацію підтвердили у Нацполіції

"За інформацією Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва, повідомляємо: 17 січня 2020 року екссуддя звернувся до Комісії з контролю файлів Інтерполу (незалежного органу Інтерполу, створеного для розгляду звернень осіб, які оскаржують розшук або інші дії з використанням системи Інтерполу) із клопотанням про припинення розшуку. Відповідно до внутрішніх процедур оскарження рішень Інтерполу, на час розгляду звернення Комісія з 18 вересня 2020 року тимчасово призупинила доступ до інформації про розшук Миколи Чауса", - йдеться у повідомленні.

Зі свого боку українські правоохоронці підкреслюють, що не припиняли розшук екссудді Чауса.

Нагадаємо, 9 серпня 2016 року Національне антикорупційне бюро України викрило суддю Дніпровського суду Миколу Чауса на хабарі в $ 150 000. Суддю затримали, адже згідно з Конституцією у нього є суддівський імунітет.

У жовтні 2017 Інтерпол оголосив у розшук українського суддю Дніпровського райсуду Києва Миколи Чауса, обвинуваченого у хабарництві.

За даними ЗМІ, Чаус переховувався в Молдові, де проти нього застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту за незаконний перетин молдавсько-українського кордону.