Новини » Події Читать эту новость на русском

Гербіциди та отрутохімікати: Екологи назвали стан Дніпра катастрофічним

Панорама на Дніпро у селі Витачів Фото з відкритих джерел

Якщо екологічна ситуація в басейні річки не поліпшиться, виникне необхідність її повного очищення, а це - значні навантаження на держбюджет

За результатами аудиту у поверхневих водах річкового басейну Дніпра виявили 161 забруднювач. Про це повідомляє пресслужба Рахункової палати.

Зокрема, у поверхневих водах Дніпра виявили гербіцид атразин, метали кадмій і нікель.

Окрім того, результати дослідження показали значні перевищення вмісту синтетичних речовин: сільськогосподарських отрутохімікатів, фармацевтичних препаратів та речовин, які використовується у парфумерії, – синтетичного мускусу, важких металів: цинку та міді, а також ртуті.

Також зазначається, що цвітіння Дніпра є однією з основних причин масового мору риби.

Усе це загрожує здоров’ю населення України та може спричинити екологічну катастрофу, а екологічний стан басейну Дніпра фактично катастрофічний, наголошують експерти.

За їхніми словами, показники якості води в річці погіршуються. Також ситуація погіршується обмілінням, яке відбувається через відсутність днопоглиблювальних робіт.

Примітно, аудит проводився на період до 2021 року. Відповідальним за проведення аудиту був член Рахункової палати Віктор Богун.

Раніше на оздоровлення басейну Дніпра та поліпшення якості питної води протягом 4 років спрямували лише 4,2 млн грн. За ці кошти провели моніторинг стану навколишнього середовища та забезпечення розвитку інформаційних систем екологічного менеджменту.

Водночас використання басейну річки за 2017–2020 роки принесло понад 100 млрд грн до держбюджету.

Новини за темою: Держпродспоживслужба: Те, що цвітіння Дніпра почалося на місяць раніше терміну, є небезпечним сигналом

Щорічний обсяг водозабору з басейну річки складає 7,4 млрд куб. м, або 78,7% забору води з поверхневих водних об’єктів України.

"Якщо екологічна ситуація в басейні річки не поліпшиться, виникне необхідність її повного очищення, а це - значні навантаження на держбюджет.

Витрати можуть бути у понад 2 тис. разів більші за передбачені видатки з бюджету", - додається у повідомленні.

Нагадаємо, раніше результати дослідження проб води в Дніпрі засвідчили, що купатися там небезпечно. Зокрема, на пляжах Києва.