Новини » Події Читать эту новость на русском

Авіакатастрофа в Ірані: В Україні сподіваються на невідкладну розшифровку "чорних ящиків"

Відео-зустріч заступника міністра закордонних справ Євгена Єніна з родичами громадян України, загиблих в результаті збиття Іраном літака авіакомпанії МАУ пресслужба МЗС

Українська сторона приймає всі заходи для притягнення винних до відповідальності

В Україні сподіваються, що Іран невідкладно забезпечить розшифровку "чорних ящиків" збитого літака авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України". Про це повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ України.

Повідомляється, що 15 травня відбулася відео-зустріч заступника міністра закордонних справ Євгена Єніна, заступника міністра юстиції з питань європейської інтеграції Валерій Коломієць та заступника генерального прокурора Гюндуза Мамедова з родичами громадян України, загиблих в результаті збиття Іраном літака авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України"

"Ми сумуємо разом з вами, для нас ця трагедія дуже особиста. Хочу вас запевнити, що ми всі разом будемо приймати заходи для встановлення правди, справедливості та притягнення винних до відповідальності, отримання належної репарації і компенсації", - зазначив Єнін.

Під час зустрічі родичам загиблих надали інформацію про хід технічного та кримінального розслідування, співпраці з іншими потерпілими державами, включаючи питання аналізу чорних скриньок з участю міжнародних експертів.

"Сподіваємося, що іранська сторона перейде від декларацій до практичних кроків і невідкладно забезпечить виконання вимог міжнародного права, включаючи розшифровку "чорних скриньок", - підкреслив заступник міністра.

Нагадаємо, вранці 8 січня український літак розбився в Ірані. Усі пасажири та екіпаж загинули.

Пізніше стало відомо, що на борту літака перебували двоє громадян України і 9 членів екіпажу – також громадяни України. У "МАУ" оприлюднили їхні імена. Згодом українська компанія "МАУ" оприлюднила імена всіх пасажирів українського літака Boeing 737-800.

Спочатку глава Організації цивільної авіації Ірану Алі Абедзаде спростовував "нелогічні чутки" про те, що український авіалайнер, який зазнав катастрофи під Тегераном, було збито ракетою.

А вранці 11 січня Іран визнав, що випадково збив український пасажирський літак "МАУ", прийнявши його за "ворожу ціль".