Адвокати: Обшуки в приймальні Медведчука відбувалися з кричущим порушенням законодавства

Скріншот з відео

Співробітники Служби безпеки України та Державного Бюро розслідувань, які сьогодні проводили обшук у приймальні голови політради "Опозиційної платформи - За життя", народного депутата Віктора Медведчука, робили це з кричущим порушенням законодавства. Про це журналістам заявили адвокати Дмитро Лойфман і Юрій Татьков. 

Зокрема Лойфман зазначив, що слідчі не надали жодної постанови суду, де йшлося б про дозвіл на обшук у приймальні нардепа. Більше того: співробітник СБУ, за словами адвоката, невідомим чином проник до приймальні нардепа, і перебував там без понятих кілька годин.

"Перед початком обшуку якимось невідомим чином, нам, адвокатом, це невідомо, співробітник СБУ проник в приймальню народного депутата Медведчука. І коли ми зі слідчими, понятими і всіма підійшли і слідчий нам пояснив, що йому необхідно саме в це приміщення, і коли ми стояли і йому пояснювали, що не можна туди проходити, оскільки суд не давав дозвіл на обшук в приймальні народного депутата, по команді слідчого зсередини співробітник СБУ відкрив двері. Тобто, у нас навіть не було ключів, а зсередини співробітник СБУ відкрив двері приймальні. Зі слів присутніх осіб стало відомо, що цей співробітник СБУ до початку обшуку без понятих зайшов в ті приміщення і знаходився там близько двох годин. Що він там робив - невідомо. І після того, як співробітник СБУ безконтрольно перебував у приймальні народного депутата, слідчий намагався там провести обшуки", - додав Лойфман.

У свою чергу адвокат Юрій Татьков зазначив, що обшуки проводяться у кримінальному провадженні, за яким Медведчуку оголошено підозру. Однак, додав адвокат, обшуки по цьому кримінальному провадженню, в цьому ж приміщенні вже проводилися.

"Це кримінальне провадження, за яким незаконно Віктору Володимировичу оголошено про підозру. І найдивніше те, що в зазначеному приміщенні і саме в зазначеному кримінальному провадженні слідчими СБУ вже проводили обшук не тільки в зазначеному приміщенні, а й в інших приміщеннях, де також сьогодні проходили обшуки. Але як нам сьогодні пояснив слідчий ДБР, ті, хто зараз проводять досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні, то вони тільки зараз дізналися, що СБУ це приміщення в цьому кримінальному провадженні вже обшукували. І ними ось сьогодні складено протокол, що нічого не вилучено, нічого не виявлено, але це диво якесь відбувається, що нашим правоохоронним органам нема чого робити, одне і те саме приміщення обшукувати в одному і тому ж кримінальному протягом декількох місяців", - підкреслив Татьков.

Новини за темою: Кузьмін: Обшуки у мами Оксани Марченко - це черговий акт злочину влади проти Віктора Медведчука

Нагадаємо, сьогодні, 24 червня 2021 року з самого ранку прокурори і слідчі СБУ і ДБР проводять обшук в офісі партії "Опозиційна платформа - За життя", в тому числі приймальні Віктора Медведчука. Крім того, з обшуками приїхали ще й до мами дружини Віктора Медведчука Оксани Марченко, а також його родичів проводяться обшуки у помічників народних депутатів.

Як відомо, в офісі партії "Опозиційна платформа – За життя" знаходяться приймальні 7 депутатів від цієї політичної сили, в тому числі голови політради партії, народного депутата Віктора Медведчука, народних депутатів Тараса Козака, Василя Німченка, Юрія Загороднього, Віктора Чорного, Олександра Колтуновича, Іллі Киви.