Новини » Київ Читать эту новость на русском

У Києві викрили схему підробки ПЛР-тестів для додатку "Дій вдома"

ПЛР-тест
ПЛР-тест на коронавірус Pixabay

До "бізнесу" були залучені співробітники приватних лабораторій

У столиці викрили зловмисників, які підробляли результати ПЛР-тестів на COVID-19 та вносили недостовірну інформацію в додаток "Дій вдома". Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора

Згідно з повідомленням, група осіб вступила у змову з персоналом кількох приватних медичних закладів. Також організатори схеми розмістили рекламу на онлайн-ресурсах про організацію видачі термінових довідок із негативними результатами тестів на коронавірусну хворобу.

Незаконну "послугу" пропонували громадянам України, які повернулись з-за кордону і хотіли уникнути обов’язкової 14-денної самоізоляції. Вартість підроблених довідок коливалася до 1 тис. грн залежно від терміновості видачі довідки.

Новини за темою: Ошукав на 1,5 млн гривень: У Києві викрили "шлюбного" афериста-рецидивіста

Як зазначається, під час досудового розслідування було задокументовано виготовлення підроблених довідок про результати проведення ПЛР-тестів у чотирьох київських приватних лабораторіях однієї комерційної структури.

За попередньою інформацією, тести у цих клініках здавали декілька сотень громадян. Також зафіксовано, що персонал лабораторій вносив сфальсифіковані дані до мобільного додатку "Дій вдома".

Новини за темою: У Запорізькій області викрили неповнолітню кураторку суїцидальної групи

Нагадаємо, раніше уряд змінив умови перетину кордону України для деяких категорій мандрівників: відтепер від обов’язкової самоізоляції звільняються українці, які мають на руках негативний ПЛР-тест на коронавірус, зроблений не раніше, ніж за 72, а не 48 годин.