Новини » Суспільство Читать эту новость на русском

В очікуванні підвищення тарифів на проїзд: Де і як можна отримати "Картку киянина"

Перший Незалежний
Перший Незалежний

Український інформаційний телеканал

«Картка киянина». Фото: Мусієнко Владислав/УНІАН

Отримати таку картку нескладно

У Києві скоро можуть відбутися транспортні нововведення, що торкнуться кожного жителя столиці та стосуються тарифів на проїзд у муніципальному транспорті. З нового року вартість разової поїздки у метро, трамваях, тролейбусах і автобусах може зрости до 20 гривень. Але будуть виключення, зокрема, для власників "Картки киянина" – для них ціна поїздки становитиме 12 гривень.

Тому зараз оформлення "Картки киянина" набуває актуальності: не виключено, що категорії киян, яким належить її мати, займуться оформленням цього документу.

Новини за темою: Від 12 до 20 гривень: На скільки може зрости вартість проїзду в громадському транспорті Києва

Тож далі розповімо, хто може отримати "Картку киянина", які послуги вона допомагає отримати, як можна її оформити, а також розберемо найпопулярніші запитання стосовно картки.

Хто має право на "Картку киянина"

Київська міська рада 20 грудня 2018 року постановою №549/6600 "Про запровадження в місті Києві багатофункціональної електронної картки "Муніципальна картка "Картка киянина", вирішила, що картку видаватимуть таким категоріям столичних жителів:

 • Тим, хто має право на пільги, доплати, допомогу, компенсацію відповідно до законодавства України та актів Київської міської ради і Київської міської державної адміністрації (ветерани війни; ліквідатори та постраждалі внаслідок аварії на Чорнобильській ЧАЕС; діти війни; ветерани праці; пенсіонери, особи з інвалідністю; реабілітовані особи – пенсіонери; жертви нацистських переслідувань; ветерани військової служби та органів внутрішніх справ; багатодітні батьки; непрацююча працездатна особа, яка здійснює догляд за дитиною з інвалідністю та отримує державну соціальну допомогу чи соціальну пенсію; непрацююча працездатна особа, яка здійснює догляд за особою з інвалідністю І групи або престарілим, який досяг 80-річного віку та отримує компенсаційну виплату; учасники антитерористичної операції);
 • Внутрішньо переміщеним особам з окупованої території України або району проведення антитерористичної операції;
 • Ті, хто зареєстрований у Києві;
 • Ті, хто працює у Києві відповідно до законодавства України;
 • Ті, хто отримують повну загальну середню, професійно-технічну і вищу освіту в закладах освіти міста Києва всіх рівнів акредитації, а також є батьками/опікунами дітей, які отримують повну загальну середню освіту в закладах освіти міста Києва.

Які пільги і послуги доступні власникам "Картки киянина"

"Картка киянина" є іменною пластиковою карткою з фотографією власника, яка підтримує додатки, пов’язані з наданням і обліком соціальних послуг та інформаційних сервісів. Вона була створена для підвищення соціального захисту населення, впорядкування механізмів надання пільг та створення зручних сервісів для жителів столиці.

Новини за темою: Кличко пояснив рішення щодо підвищення ціни на проїзд до 20 гривень

До соціальних послуг для власників "Картки киянина" належать такі:

 • облік проїзду у громадському міському транспорті: безкоштовний проїзд (для пільговиків, які зареєстровані у Києві);
 • можливість придбання поїздок як при класичному транспортному квитку (що більша кількість придбаних поїздок, то нижча вартість кожної);
 • отримання знижок у магазинах і супермаркетах за умови пред'явлення картки;
 • можливість придбання "соціального хліба" у кіосках продажу соціальних сортів хліба ПАТ "Київхліб" зі знижкою від 20 до 70% залежно від категорії пільговика;
 • знижки від 3 до 7% у торговельних мережах "Білла-Україна", "Торговий дім "Вест лайн", "Фуршет", "Новус Україна";
 • отримання пільг в аптечних пунктах при безкоштовному отриманні чи купівлі медикаментів;
 • обслуговування в лікувально-профілактичних установах, отримання медичних послуг;
 • можливість верифікації за Bank ID для отримання адміністративних послуг через інтернет.

Новини за темою: Дорожче, ніж в Парижі: Скільки коштуватиме проїзд в комунальному транспорті Києва та коли здорожчають маршрутки

Також "Картка киянина" гарантує доступ до низки електронних сервісів Києва через "Особистий кабінет киянина", а саме:

 • запис дитини до дитячого садочка на сайті kyivcity.gov.ua. Надає перевагу в електронній черзі та забезпечує безкоштовне фінансування утримання дитини в садочку;
 • оплата комунальних платежів в "Ощад 24/7" та на сайті ГІОЦ і через Центр комунального сервісу;
 • можливість проголосувати за петиції і Громадський бюджет Києва;
 • знижки у муніципальних театрах та музеях. У таких закладах визначені дні безкоштовного відвідування для власників "Картки киянина". Знижка становить від 5 до 50% від вартості квитків;
 • можливість знижки на відвідування зоопарку до 50% від вартості квитка;
 • можливості в мережі комунальних аптек КП "Фармація".

Як і де отримати "Картку киянина"

Оформити "Картку киянина" можна у будь-якому відділенні Ощадбанку у місті Києві. Для цього потрібно мати пакет документів:

 • копію паспорта;
 • копію ідентифікаційного номера;
 • копію посвідчення, що дає право на пільгу;
 • фотографію 3×4 або 4х6 (за бажанням заявника, фотокартка сканується з паспорта – тоді фото надавати не потрібно),
 • довідка про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції (за наявності),
 • для громадян, які працюють або навчаються  у м. Києві, – учнівський квиток, студентський квиток, довідка з місця роботи;
 • посвідчення, що дає право на пільги, доплати, компенсації (за наявності).

Кияни, що мають пільги, отримують картку безкоштовно. У той же час киянам непільгових категорій, жителям інших міст, які офіційно працевлаштовані в Києві, картка оформлюється згідно з тарифами Ощадбанку. Для тих, чиє місце проживання зареєстроване у Києві, "Картку киянина" видають за 120 грн/рік або на умовах зарплатного проекту в "Ощадбанку".

Новини за темою: У ДРС натякнули про ймовірність скасування рішення щодо проїзду по 20 грн у Києві

Після отримання готової "Картки киянина" потрібно звернутися до районного управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації, щоб ідентифікувати пільгову категорію й активувати соціальний додаток картки. Для цього знадобляться копії таких документів:

 • паспорт (2 копії першої й другої сторінок та останнього місця реєстрації);
 • ідентифікаційний номер (2 копії);
 • пільгове посвідчення (ветеран війни, ветеран праці, діти війни, пенсійне посвідчення);
 • довідку про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, якщо не зареєстровані у Києві.

Хто може отримати картку замість власника і як активувати пільги

Активувати соціальні функції "Картки киянина" пільговики можуть в управлінні праці та соціального захисту населення райадміністрацій Києва за місцем реєстрації та у Департаменті соціальної політики КМДА. Для цього "Ощадбанк" відправляє пакет документів до райуправління, де до "Картки киянина" прив’яжуть необхідні пільги.

Мешканці Києва, котрі хочуть отримати "Картку киянина", але за певних причин не можуть самостійно оформити її, мають право отримати документ таким чином – уповноважений представник (опікун/піклувальник, довірена особа), який має права вчиняти юридичні дії в інтересах громадян, може оформити "Картку киянина".

Новини за темою: У Києві ціни на проїзд не зміняться до кінця опалювального сезону, - Кличко

Дія "Картки киянина" припиняється за таких умов: втрата картки власником; механічне пошкодження або закінчення терміну дії картки; зміна персональних даних власника; скасування пільги; смерть власника картки; бажання власника картки.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.