Оновлений та стійкий до деяких антитіл: Що відомо про мутований штам коронавірусу Delta Plus

"Оновлений" Delta несе у собі мутації, які вміють ухилятися від імунного захисту організму людини

Перший Незалежний
Перший Незалежний

Український інформаційний телеканал

Фото з відкритих джерел

Світ починає захоплювати новий мутований штам коронавірусу Delta Plus. І хоча наразі він становить 6% нових випадків із загальної кількості інфікувань коронавірусом. Це не перша ковід-мутація, однак новий штам вважається найбільш загрозливим штамом коронавірусу, який є стійким до деяких ключових антитіл.

Що відомо про оновлений штам коронавірусу та ефективність вакцин проти Delta Plus детальніше в матеріалі "Першого Незалежного".

Поява штаму Delta Plus

Найновіший штам коронавірусу Delta Plus, що виник зовсім нещодавно, уже викликає неабияке занепокоєння у вчених-вірусологів та медиків у світі.

Відповідно до актуальних даних, саме він зараз становить 6% нових випадків із загальної кількості інфікувань коронавірусом. Вчені зазначають, що новий варіант COVID-19 містить мутації, які можуть зробити його сильнішим за "попередників" і дадуть переваги у виживанні в організмі людини.

Штам Delta Plus названий за аналогією до Delta, що сколихнув світ понад пів року тому. "Оновлений" Delta несе у собі мутації, які вміють ухилятися від імунного захисту організму людини. Наразі дослідники не припиняють стежити за розвитком Delta Plus, щоб зрозуміти, яку саме загрозу він може принести людству, і у які масштаби може вилитися найближчим часом. 

У липні цього року, коли штам коронавірусу Delta став домінантним типом COVID-19 та вдвічі збільшував ризик госпіталізації серед інфікованих, був класифікований вченими  як "варіант, що викликає занепокоєння". Тепер же його вважають таким, що легше пов'язується з клітинами легень і може бути стійким до деяких ключових антитіл, що використовуються при лікуванні коронавірусу.

Проте з'явився штам Delta Plus, що належить до трьох підтипів AY.1, AY.2 й AY.3, схожий на вихідний варіант Delta, хоч і містить кілька відмінностей.

Новини за темою: Глава ВООЗ назвав три умови для подолання пандемії коронавірусу

Симптоми штаму Delta Plus

Вчені дійшли висновку, що симптоми, пов'язані з поки ще невивченим варіантом Delta Plus, загалом аналогічні тим, що спостерігалися у штаму Delta.

Українська правда

Дані дослідження ZOE Covid Symptom Study показали, що трьома ключовими симптомами інфікування Дельта-штамом є головний біль, біль у горлі та нежить. Наразі немає доказів того, що мутований штам Delta Plus спричиняє якісь інші додаткові симптоми у порівнянні з "початковим" штамом Delta.

За словами головного лікаря одного з діагностичних центрів Львова Тараса Жиравецького, серед симптомів штаму "Дельта +" – виснажливий сухий кашель, важкість дихання та висока температура (може триматися понад 10 днів), втрата нюху та смаку, тривала нудота, біль у спині, діарея. Окрім цього, новий штам зневоднює та створює умови для виникнення тромбозів, а також може викликати запалення перикарда та міокарда.

До речі, штам Delta Plus є більш заразним, ніж Delta, а ефективність вакцини Pfizer у випадку взаємодії з ним відчутно знижується.

Новини за темою: Штам коронавірусу "Дельта" зафіксували вже у 193 країнах світу

Де поширюється штам Delta Plus

Варіант Delta Plus, який мутував у новий штам AY.4.2, стрімко поширюється на території Великої Британії.

Вірусологи кажуть, що цей різновид коронавірусу може бути на 15% заразнішим за його початковий варіант Delta. Щоправда, за темпами розповсюдження він трохи поступається Дельта-штаму, завезеному з Індії на початку 2021 року.

Тим часом вчені з Інституту Сенгера у Кембриджі та Інституту генетики в Університетському коледжі Лондона зазначають, що нова мутація може бути на 10–15% більш заразною, ніж індійський штам. Окрім цього спеціалісти відзначили, що майже 10% від загальної кількості нових випадків заражень у країні – це штам AY.4.2.

Перший випадок зараження штамом AY4.2 уже виявили й в Ізраїлі. Його знайшли у дитини, яка повернулася з Молдови. 

Деякі науковці кажуть, що не виключено, що при мутації коронавірусу можлива втрата частини його властивостей. Тому він стає більш "живучим", але при цьому менш шкідливим. При цьому якщо новий варіант швидко поширюється, то фактично хворіє більше людей, але летальність може бути нижчою.

Новини за темою: У Польщі затвердили третю дозу вакцини проти коронавірусу

Що кажуть в Україні про Delta Plus

За словами начальника Київської Держпродспоживслужби Олега Рубана, нова мутація "Дельта"-штаму коронавірусу AY.4.2 може з'явитися в Україні вже за кілька місяців.

"Якщо циркулює в Європі, я думаю, що в Україні буде через два місяці також циркулювати за рахунок міграції, за рахунок поширення даної інфекції. Новий збудник зафіксовано лише в Ізраїлі та Великій Британії", – сказав Олег Рубан.

Не виключено, що так і буде – і новий штам з'явиться в Україні вже зовсім скоро. А тим часом вчені намагаються максимально детально дослідити його. Щоправда, поки варіант коронавірусу Delta Plus занадто "молодий", і вчені просто не мають достатньої кількості випадків заражень для досконалого вивчення і чітких висновків. 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.