Коронавірус у дітей: Як малюки переносять "Дельту" та на що варто звернути особливу увагу

Штам "Дельта" однаково небезпечний і для дорослих, і для дітей, та найбільш вразлива вікова група – діти від 0 до 4 років

Перший Незалежний
Перший Незалежний

Український інформаційний телеканал

коронавірус у дітей
Фото з відкритих джерел

На початку розвитку пандемії "цільовою" аудиторією коронавірусу були люди середнього та старшого віку. Найбезпечнішою називали хворобу саме для дітей. Але після певних мутацій нові штами COVID-19 вражають і малюків. Однак у дітей перебіг хвороби може бути значно легшим, ніж у дорослих.

Детальніше про особливості перенесення коронавірусу дітьми та причини повторного інфікування в матеріалі "Першого Незалежного".

Що відомо про наслідки коронавірусу у дітей

Відповідно до нового дослідження, проведеного для дослідження імунної відповіді у дітей з негоспіталізованим (легким) коронавірусом, після перенесеної хвороби діти можуть бути потенційно схильні до повторного зараження не менш за дорослих.

Річ у тому, що імунна відповідь у дітей після перенесеного коронавірусу вивчена недостатньо у порівнянні з виробленням імунітету у дорослих. Вчені намагаються з'ясувати, у якій кількості виробляються антитіла у дітей, котрі перехворіли COVID-19, та яка у них ймовірність повторного інфікування.

У дослідженні порівнювалися титри антитіл у 57-ми дітей і 51-го дорослого пацієнта з легкою або безсимптомною формою COVID-19. Інфекція була підтверджена ПЦР-тестуванням, після чого фахівці брали зразки крові у всіх учасників протягом понад місяця.

Щодо дорослих пацієнтів, то у них було відзначено значне зростання нейтралізувальних антитіл з моменту гострої фази захворювання до повного одужання. Антитіла виробилися у 76% дорослих учасників, імунна відповідь була відсутньою переважно у безсимптомних носіїв. Це означає, що імунна відповідь організму сильна, і антитіла, котрі захищають від повторного інфікування найближчим часом, виробляються.

Водночас у групі дітей динаміка збільшення титру антитіл була нижчою – антитіла виробилися тільки у 37% учасників. При цьому їх наявність або відсутність не була пов'язана з формою інфекції – легкою чи важкою. Вчені з'ясували, що у дітей без антитіл вони не виробилися навіть на 94-й день після появи симптомів коронавірусу. Окрім цього, у них була відсутня клітинна імунна відповідь, тоді як у "безсимптомних" дорослих вона виробилася. 

Новини за темою: Штам коронавірусу "Дельта" зафіксували вже у 193 країнах світу

Симптоми штаму "Дельта" у дітей

"Дельта"-штам – відносно новий штам коронавірусу і найбільш чіпкий з усіх наявних. Він однаково небезпечний і для дорослих, і для дітей, та найбільш вразлива вікова група – діти від 0 до 4 років. До того ж доволі часто госпіталізують дітей віком від 5 до 9 років. 

коронавірус у дітей
В Україні діти частіше стали заражатися коронавірусом Фото з відкритих джерел

До найбільш розповсюджених симптомів штаму "Дельта" у дітей належать кашель, судомні прояви, шлунково-кишкові порушення, сильна лихоманка, інтоксикація, ураження верхніх дихальних шляхів: фарингіт, ларингіт, бронхіт.

Про ефективність вакцинації підлітків

Нещодавно ізраїльські вчені з медичної організації Clalit та дослідники з Гарвардського університету і Бостонської дитячої лікарні проаналізували ефективність вакцинації проти коронавірусу серед підлітків. Мета дослідження – вивчення протидії штаму "Дельта". Проаналізувавши дані майже 200 тисяч підлітків, вчені з'ясували, що у тих, хто отримав щеплення, ймовірність зараження коронавірусом низька. 

Фахівці також визначили, що вакцина Pfizer/BioNTech є ефективною проти версії вірусу, що мутувала, – штаму "Дельта". Вчені проаналізували дані 94 354 підлітків, які зробили щеплення, і порівняли результати з інформацією про аналогічну кількість нещеплених неповнолітніх. Дослідження показало, що ефективність вакцини проти COVID-19 у підлітків віком від 12 до 18 років становить 90%.

До речі, зараз у США дозволена вакцинація для дітей віком від 12 років, але зараз у країні хочуть дозволити щеплення для дітей від 5 років. В Ізраїлі вакцина Pfizer/BioNTech дозволена дітям віком від 12 років. Вже понад половина дітей цього віку і деякі молодші уже отримали першу дозу вакцини, а медики тим часом планують отримати дозвіл вакцинувати дітей до 5 років.

У липні МОЗ України схвалило рекомендації Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики щодо можливості вакцинації дітей віком від 12 років вакциною Comirnaty від Pfizer-BioNTech. А нещодавно міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко зазначив, що в Україні почнуть вакцинувати підлітків після того, як щеплення зроблять 70% дорослого населення.

Детальніше про вакцинацію дітей в Україні та світі читайте у нашому матеріалі за цим посиланням

Новини за темою: ВООЗ прогнозує, що пандемія коронавірусу завершиться вже наступного року

Вакцинація дітей небезпечна?

На початку жовтня стали відомі результати скандинавського дослідження – вчені оцінили ризик менінгіту і міокардиту, як побічні ефекти вакцинації проти COVID-19. Дані вказують на можливість підвищеного ризику міокардиту при вакцинації препаратом Moderna.

Згідно із заявою Управління охорони здоров'я Швеції, симптомами цього міокардиту можуть бути втома, нерегулярний пульс, жар, біль у грудях, біль при глибокому вдиху і біль в лівій руці або у центрі грудей. Поки кількість зареєстрованих випадків мала, як і ризик побічного ефекту від вакцини Moderna. Але Данія, яка уже вакцинувала 1100 осіб віком до 18 років вакциною Moderna, як запобіжний захід припинила пропонувати цей препарат особам до 18 років. Відтепер дітям віком від 12 до 17 років призначатимуть лише вакцину Pfizer. 

Новини за темою: Лікар Комаровський розповів, як убезпечити дітей від коронавірусу в школі. Відео

Попередні дані дослідження про небезпеку побічної дії від Moderna були відправлені до Європейського агентства з лікарських засобів для оцінки його комітетом із побічних ефектів. 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.