Медведчук: Якби влада погодилася запустити в Харкові виробництво вакцини, то вже з квітня мали б щомісяця 600-700 тисяч вакцин

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Якби нинішня влада погодилася запустити в Харкові виробництво вакцини, як пропонував голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук, то вже з квітня місяця цього року в Україні щомісяця виробляли б 600-700 тисяч вакцин. Про це Віктор Медведчук заявив в ефірі телеканалу "Перший Незалежний".

"Ось сьогодні влада мстить мені за мою політичну діяльність. Мстить за те, що я хотів, щоб у нас була вакцина і її виробляли в Україні. До речі, якби тоді влада пішла шляхом організації виробництва в Харкові вакцин, то вже починаючи з квітня місяця цього року щомісяця виробляли б 600-700 тисяч вакцин", – заявив опозиційний політик.

Також він додав: "Що поганого для України? Я стояв за питання скасування санкції щодо українських підприємств і відстоював їх. Я постійно разом з партією і наша партія відстоюємо повернення Донбасу в Україну й України на Донбас шляхом мирного врегулювання. Наш мирний план – це основа домовленостей з Донецьком, з Луганськом та з Москвою, яким чином можна Україну повернути на Донбас, а Донбас – в Україну. І багато інших проєктів, що пов'язані з економікою, і газ, і постачання економічні, і експорт нашої продукції на ринки Росії СНД, про що я вже говорив. Це те, що в інтересах наших людей, але це владі не підходить, з багатьох причин", – підкреслив опозиційний політик.

Нагадаємо, 12 жовтня Печерський районний суд прийняв рішення про запобіжний захід у вигляді домашнього арешту Медведчуку за новою підозрою до 7 грудня. Сам Медведчук заявив, що продовжить боротьбу з нинішньою владою незалежно від того, наскільки посиляться репресії щодо нього. Він підкреслив, що разом з "Опозиційною платформою – За життя" будуть продовжувати захищати інтереси українського народу.

"Прокурори нехай не хвилюються. Все взяв, до всього готовий, все буду робити, як буде встановлено законом, але при цьому буду далі продовжувати боротися з цією владою, так, як і боровся. Власне кажучи, так, як бореться і буде продовжувати боротися партія", – підкреслив Медведчук.

Раніше народний депутат від ОПЗЖ Ренат Кузьмін заявляв, що представники ДБР повісткою викликали Медведчука нібито для ознайомлення з матеріалами давно вже закінченої кримінальної справи про державну зраду і порушення правил ведення війни. В той самий час, за словами нардепа, представники ОГП спробували вручити опозиційному політику нову підозру в державній зраді й сприянні тероризму, проте адвокати Медведчука не дали прокурорам зробити це, порушуючи закон.

8 жовтня Генеральна прокуратура і Служба безпеки України оголосили нову підозру в держзраді й сприянні тероризму Віктору Медведчуку. Нові звинувачення пов'язані зі зривом постачання вугілля в Україну з ПАР і сприянні постачання палива з окупованих територій Донецької та Луганської областей у 2014 році.

Як повідомлялося, у першій кримінальній справі Печерський районний суд прийняв рішення про продовження строків запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту Віктору Медведчуку на 2 місяці, до 31 жовтня.

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб – серед них голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко.

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Річ у тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді та прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади – відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу й у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури та доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, попри розгром усіх доводів обвинувачення.