Медведчук: Влада не може забезпечити Україну газом

Віктор Медведчук_4
Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Нинішня українська влада не може забезпечити країну газом. Про це голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук заявив в ефірі телеканалу "Перший Незалежний".

"Я вам хочу сказати, що енергетична криза – вона не насувається, вона настала. І вона настала, тому що Україна не готова на сьогодні забезпечити енергетичними ресурсами країну, населення, підприємства України", – сказав він.

Політик підкреслив, що це видно не тільки з подорожчання газу у світі та Україні.

"І ми це бачимо не тільки тому що ростуть ціни, причому захмарно ростуть ціни на газ в Європі, у всьому світі, в тому числі й в Україні, а ще й тому що влада не професійна, профнепридатна, яка не розуміла, що такі ризики можуть бути, і до них треба готуватися", – сказав він.

Медведчук підкреслив, що енергетична криза сьогодні – це не тільки криза постачання газу.

"І енергетична криза, а це криза сьогодні не тільки постачання газу, вартості газу, зростання житлово-комунальних тарифів – це ще й вугілля, якого немає, це ще й електроенергія, якої недостатньо. Це все те, що може бути компенсовано або все, що може бути усунуто шляхом, саме, відновлення торговельно-економічних відносин з Росією", – додав політик.

Раніше Медведчук заявив, що якби українська влада ще у 2019 році підписала договір на постачання російського газу, то сьогодні Україна не зіткнулася б із такою кризою.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський запропонував Росії знижку у розмірі 50% на транзит газу до Європи понад встановлені контрактом 40 млрд кубометрів.

Водночас Віктор Медведчук заявив, що якщо зараз не розв'язати питання нестачі вугілля в Україні, то його не буде і взимку.