Медведчук: Пропозиція Зеленського про зростання прокачування газу запізніла і недоговороздатна. Але треба шукати можливості відновлення економічних відносин із РФ

Віктор Медведчук
Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото з відкритих джерел

Пропозиція президента України Володимира Зеленського про зростання прокачування газу є запізнілою і недоговороздатною. Але треба шукати можливості відновлення економічних відносин із РФ. Про це голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук заявив в ефірі телеканалу "Перший Незалежний".

"І те, що сьогодні Зеленський запропонував збільшити прокачування через нашу трубу на 50%. Пропозиція абсолютно правильна, тільки тут питання полягає в тому, що це кому він пропонує? Якщо він пропонує європейцям, то європейці – це зробити не можуть, якщо він це пропонує росіянам, то росіяни повинні на це погодитися, погодяться чи ні – я не знаю", – сказав він.

Політик підкреслив, що той газ, який Україна могла відбирати й підписувати договори з Європою, що вона нібито в Європі купує, "ось такі потенційні можливості для України сьогодні згасають".

"І тому, це пропозиції є запізнілим, тому, на мій погляд, воно є недоговороздатним, тому що сьогодні Росія, мабуть, зацікавлена в запуску "Північного потоку-2", не збільшенням, прокачуванням через ГТС України. Але домовлятися треба, пропонувати треба, треба шукати спільні сьогодні можливості, для розвитку торговельно-економічних відносин. Це до речі те, про що говорять представники нашої партії, про те, що записано в програмі нашої партії, про те, що відновлення торговельно-економічних відносин з Росією – це головний сьогодні фактор, який може вплинути на розвиток України", – зазначив парламентарій.

Він підкреслив, що енергетична криза сьогодні – це не тільки криза постачання газу.

"І енергетична криза, а це криза сьогодні не тільки постачання газу, вартості газу, зростання житлово-комунальних тарифів – це ще й вугілля, якого немає, це ще й електроенергія, якої недостатньо. Це все те, що може бути компенсовано або все, що може бути усунуто шляхом саме відновлення торговельно-економічних відносин із Росією", – додав політик.

"Але, як бачимо, в планах цієї влади, яку очолює пан Зеленський, таких прожектів чи реальних проєктів не існує, ну а пропозиція заради піару, ну що ж, треба спробувати це зробити реальністю. Буде це вигідно Україні? Безумовно буде вигідно Україні, але чи зможе він домовитися – залишається питанням", – констатував Медведчук.

Раніше Медведчук заявив, що якби українська влада ще у 2019 році підписала договір на постачання російського газу, то сьогодні Україна не зіткнулася б з такою кризою.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський запропонував Росії знижку у розмірі 50% на транзит газу до Європи понад встановлені контрактом 40 млрд кубометрів.

Водночас Віктор Медведчук заявив, що якщо зараз не розв'язати питання нестачі вугілля в Україні, то його не буде і взимку.