Медведчук: Україна не зможе домогтися енергозабезпечення і вирішити низку інших питань без відновлення відносин із Росією та країнами СНД

Медведчук
Голова Політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

Україна не зможе домогтися енергозабезпечення і вирішити низку інших питань без відновлення відносин із Росією та країнами СНД. Про це заявив голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук, трансляцію вів "Перший Незалежний".

"Треба сідати, треба розмовляти й треба домовлятися. Це єдиний рецепт, він є, на мій погляд, безальтернативним. У нас немає інших джерел для того, щоб ми могли забезпечити нормальне життя країни та людей... Тому що і постачання вугілля, і багато іншої продукції, є неможливим через те, що якщо не використовувати залізницю, а використовувати порти, які обмежені у вантажоперевалках, ми все одно прийдемо до того, що треба домовлятися із сусідами, з Росією і з Білоруссю, в першу чергу країнами СНД. Це вигідно не тільки в питаннях енергетичного забезпечення, це ще й вигідно безпосередньо в питаннях конкурентоспроможності нашої продукції на ринках цих країн. Саме тому ми й говоримо: відновлення торговельних економічних відносин з Росією і СНД є першочерговим завданням для економіки країни, а реалізацією цього першочергового завдання є підвищення рівня життя, рівня економіки, а значить і рівня забезпечення громадян в Україні", – зазначив Медведчук.

Раніше Медведчук заявив, що нинішня українська влада завела відносини України та Росії в реальний глухий кут.

"Мені здається, він не так званий, це реальний глухий кут (у відносинах між Україною і Росією, – ред.). Причому глухий кут з багатьма негативними наслідками для наших людей і для країни в цілому. Я постійно кажу про те, що треба відновлювати відносини з Росією, і пан Зеленський, як би він цього не хотів, він президент країни. Він повинен дотримуватися всіх інтересів і відстоювати інтереси України на всіх рівнях. Я давно відстоював точку зору того, що пану Зеленському треба зустрічатися з паном Путіним, треба розв'язувати спільні проблеми, в першу чергу торговельно-економічні. В першу чергу, а можна і в головну чергу, питання миру на Донбасі, тому що без Росії цього зробити не можна, і це знають у всьому світі. Дивно, чому це до кінця не усвідомлює пан Зеленський. Тому, питання миру, питання про повернення Донбасу в Україну, України на Донбас, питання енергетичного забезпечення, питання забезпечення нормального рівня життя шляхом розвитку економіки й умов життя побутових, сьогодні багато в чому залежить, в тому числі й від Росії", – заявив Медведчук.

Раніше президент Росії Володимир Путін заявив, що в Україні при владі стоїть група людей, яка керує країною замість президента. Також він вважає, що голову політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука намагаються залучити за відкриту політичну позицію, яка спрямована на стабілізацію обстановки в країні.

А десятки провідних світових ЗМІ написали детальний матеріал про незаконне переслідування українською владою голови політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народного депутата України Віктора Медведчука, вказавши, що подібні дії лише підсилюють напругу у двосторонніх відносинах Києва і Москви.