Вакцинація освітян та карантин в школах: Скільки педагогів отримали щеплення та чому закрили навчальні заклади

Найвищий рівень повної вакцинації освітян спостерігається у Києві та у п'яти областях України

Перший Незалежний
Перший Незалежний

Український інформаційний телеканал

etu.ru

Темпи вакцинації працівників закладів освіти пришвидшили – дві дози вакцини отримали майже 360 тисяч освітян. При цьому стримати поширення коронавірусу в школах не вдалося, і учні пішли на осінні канікули на тиждень раніше.

Яка ситуація з імунізацією освітян в Україні та які перспективи чекають невакцинованих вчителів детальніше в матеріалі "Першого Незалежного".

Скільки освітян уже вакциновано від  COVID-19

Згідно з даними Міністерства освіти і науки України, від коронавірусу повністю вакциновано понад 358 тисяч працівників закладів загальної середньої освіти по всій країні.

За словами міністра освіти Сергія Шкарлета, станом на 18 жовтня принаймні одну дозу вакцини від COVID-19 отримали 86% освітян. При цьому двома дозами вакциновано 358 390 працівників закладів загальної середньої освіти, а це – 56% від загальної їх кількості.

Найвищий рівень повної вакцинації спостерігається у Києві 67,7%;та у п'яти областях України: Луганській (79,4%), Харківській (70,9%), Черкаській (70,9%), Полтавській (69,4%) та Житомирській (66,9%).

У Києві найбільше вакцинованих освітян, але група контролю за дотриманням протиепідемічних заходів виявила, що в одній зі столичних шкіл заявлений рівень вакцинації працівників не відповідав реальному. Йдеться про середню загальноосвітню школу № 13 ім. Хитриченка, де працівники не змогли представити підтвердження вакцинації.

Тим часом у Міністерстві охорони здоров'я заявили, що школи-рекордсмени, які вакцинують найбільше працівників, отримають нагороди. Власне, конкурс "Вакциновані й відкриті" уже відбувся серед 6134 шкіл, що подали заявки, і на початку жовтня стали відомі переможці. Ними стали три школи, котрі виконали вимогу з вакцинації працівників (щонайменше 80% колективу повністю вакцинувалися від COVID-19) – вони виграли комп’ютери, гарнітуру і роутери. Це: Висоцький заклад загальної середньої освіти Рівненської області, Спасько-Михайлівський заклад загальної середньої освіти I-III ступенів Донецької області, Мислятинська загальноосвітня школа І-III ступенів Хмельницької області. 

"Висловлюю вдячність освітянам, які попри всі складнощі нинішнього часу демонструють згуртованість і відповідальність. Сподіваюсь, темпи вакцинації серед вчителів не знижуватимуться, і вже зовсім скоро ми звітуватимемо про області, у яких вакциновано 100% освітян", – наголосив Сергій Шкарлет. 

Новини за темою: У МОЗ дали пораду щодо COVID-вакцинації вагітних: Який препарат обрати

При цьому найгірші показники зафіксовано у школах інших п'яти регіонів: Рівненської (24,5%), Волинської (22%), Івано-Франківської (20,8%), Одеської (20,1%) та Львівської (19,4%) областей. 

Фото з відкритих джерел

Повідомляється, що в Івано-Франківській області найменший відсоток вакцинованих працівників закладів освіти – у дитячих садках. За даними начальника департаменту освіти і науки області Віктора Кімаковича, у дитсадках області зробили щеплення 68% персоналу. При цьому найвищий відсоток щеплених у закладах професійно-технічної освіти – майже 90%. Першим навчальним закладом в Івано-Франківській громаді, де від COVID-19 вакцинувалися 100% працівників, стала Вовчинецька гімназія. 

"Поріг 80% вакцинації педагогічних працівників перейшов 71% закладів. Вони працюють сьогодні. Зокрема, працює 81% шкіл, 100% – училищ, 55% – закладів вищої освіти", – зазначив Віктор Кімакович. 

Новини за темою: COVID-cертифікати: Де і коли розпочнуть перевірку документів про вакцинацію

Що з осінніми канікулами в Україні

Попри непогану швидкість імунізації вчителів та інших працівників закладів освіти, пандемію коронавірусу серед навчальних закладів спинити не вдається. А зважаючи ще й на розширення меж "червоних" регіонів епідемічної небезпеки, багато шкіл вирішили взяти паузу у навчанні. Йдеться про 5125 закладів загальної середньої освіти по Україні, які через погіршення епідемічної ситуації розпочали канікули раніше і вирішили на тиждень продовжити учням відпочинок.  

Фото з відкритих джерел

Найбільше закладів, у яких канікули уже розпочалися з 18 жовтня, у Харківській (99% від загальної кількості у регіоні), Сумській (94,3%), Київській (77%), Донецькій (71,1%) та Запорізькій (65,4%) областях.

"Через стрімке зростання кількості нових випадків COVID-19 по всій Україні МОН рекомендувало закладам загальної середньої освіти оголосити канікули з 18 жовтня. Станом на сьогодні канікули розпочалися у 5125 закладах загальної середньої освіти України – це 35,5% від їх загальної кількості", – повідомив Сергій Шкарлет. 

Новини за темою: МОЗ готує повний список протипоказань до COVID-вакцинації: Коли його оприлюднять

Що обіцяють невакцинованим освітянам

13 жовтня стало відомо, що усіх невакцинованих від коронавірусу до листопада працівників закладів освіти, незалежно від регіону країни, буде відсторонено від роботи.

У Міністерстві охорони здоров'я заявили: якщо співробітники освітньої сфери освіти не матимуть щеплення проти COVID-19, то їх відсторонять від виконання обов'язків на період карантину без збереження заробітної плати. 

У відомстві також підкреслили, що освітяни внесені до переліку професій, представники яких мають бути обов’язково вакциновані для повноцінної роботи.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.