Експерт: А чи не Зеленський насправді успішно зраджує інтереси України?

Кирило Кіквідзе
Кирило Кіквідзе

Блогер

Президент України Володимир Зеленський

Офіс президента

У Києві в черговий раз судять лідера ОПЗЖ Віктора Медведчука, заявив у своєму коментарі політичний експерт Кирило Кіквідзе, розмірковуючи про політичну ситуацію, а країну.

Кіквідзе нагадав, що правоохоронна система без будь-яких осудних доказів голосно звинувачує політика в державній зраді. В якості "доказів" вони обрали поставки вугілля на Україну з Донбасу з 2014 року. Сам Медведчук і його адвокати вже розбили ці звинувачення, оскільки вугілля на Донбасі купував не особисто громадянин Медведчук, а держава Україна, яка без цього палива просто б замерзла. Та й республіки Донбасу тоді ще не були з точки зору офіційного Києва "терористичними організаціями", а торгівля між республіками і Україною йшла повним ходом, оскільки Київ сподівався мирно врегулювати конфлікт.

Далі експерт заявив про цинізм, з яким чинна влада намагається прибрати лідера опозиції з політичної арени.

"Людину, яка повернула з в'язниць в сім'ї понад півтори тисячі осіб, яка особисто їздила в зону бойових дій домовлятися з лідерами Донбасу про мир, який в умовах енергетичного колапсу, що насувається, в 2014 році за дорученням президента України вирішив проблему постачання енергоресурсів і врятував країну від замерзання. Так ось цю людину судять політичні дилетанти - Венедиктова, Баканов і їх начальник Зеленський. Які в 2014 році заробляли гроші, в тому числі і в Росії, а сьогодні вони шукають держзраду в діях Медведчука. Це не просто подвійні стандарти, це верх цинізму і правового нігілізму",- обурений Кіквідзе.

Політолог зазначає, що досі прокуратура не змогла зібрати жодних доказів того, в чому звинувачують опозиційного лідера, хоча різні справи ведуться ще з лютого.

"Блеяння прокурорів у суді просто смішно. Замість політичної розправи над Медведчуком Зеленський міг би реально приступити до встановлення миру в Україні. Але замість цього він спокійнісінько продовжує витрачати дорогоцінні дні, години, хвилини, які можна було б використовувати, щоб налагодити відносини з Росією і Донбасом. А це, на хвилиночку, те, що делегував Зеленському народ у 2019 році... Давно вже треба було сідати за стіл переговорів, використовувати потенціал Віктора Медведчука як дипломата, і тоді ми нарешті досягли б хоч якихось зрушень у питанні миру. Але его Зеленського не дозволяє йому визнати свою повну політичну безпорадність. А це не держзрада-відмовитися від світу?",- задався риторичним питанням Кіквідзе.

На завершення політолог зазначає, Зеленський нічого не зробив для закінчення війни в Донбасі, тільки даремно обнадіяв народ порожніми обіцянками про мир до кінця його президентського терміну. Він говорив, що пріоритетом має бути повернення людей, але, всупереч надіям мільйонів українців, навпаки, посилив відносини з РФ.

"А може бути, це зовсім не Медведчук, а Зеленський зраджує інтереси України, зраджує нашій Батьківщині?",- робить політичний експерт свій висновок.