Зарплати бюджетників підуть угору? Коли уряд має намір переглянути оклади та кому очікувати надбавки

Перший Незалежний
Перший Незалежний

Український інформаційний телеканал

Фото з відкритих джерел

Зростання заробітної плати працівників бюджетної сфери, запевняють, у перспективі

Міністерство економіки України має на меті модернізувати систему оплати праці у державному секторі. Це означає, що протягом наступних трьох років зарплатня працівників бюджетної сфери поетапно зростатиме.

Далі розповідаємо про План заходів із модернізації систем оплати праці в державному секторі до 2024 року, розроблений економічним відомством.

Деталі документу від Мінекономіки

Кабінет міністрів України видав розпорядження, відповідно до якого Міністерство економіки розробило План заходів з модернізації систем оплати праці в державному секторі до 2024 року.

Мета документу – реформування системи оплати праці у державному секторі, запровадження єдиних підходів до її формування та забезпечення конкурентної зарплати для працівників державного сектору. Станом на зараз проект розпорядження перебуває на погодженні у центральних органів виконавчої влади.

У Міністерстві економіки заявили, що заробітні плати працівникам бюджетної сфери, зокрема, лікарів, учителів та працівників силових структур і правоохоронних органів, будуть збільшені до 15-20 тисяч гривень. Для працівників найнижчої кваліфікаційної категорії оклади будуть збільшені до 15 тисяч гривень, а для працівників більш високої кваліфікації – до 20 тисяч гривень і більше.

Новини за темою: Курс долара, середня зарплата, інфляція: Що буде з українською економікою в 2022-24 роках

За словами заступниці міністра економіки Світлани Глущенко, таке збільшення дозволить підвищити соціальний захист та зупинити відтік кваліфікованих кадрів цих професій з України.

У відомстві певні, що такі кроки необхідні для того, щоб розв'язати низку проблем на державному рівні, у тому числі підвищити престижність та мотивацію до праці в бюджетному секторі економіки.

Відповідно до Плану заходів, передбачено виконання таких завдань для розв’язання проблем чинної системи оплати праці бюджетників:

  • підвищення загального рівня зарплатні працівників окремих галузей бюджетної сфери, щоб наблизити його до рівня зарплат приватного сектору і економіки в цілому;
  • посилення ролі посадового окладу у структурі заробітних плат шляхом поетапного підвищення розміру ставки працівника 1-го тарифного розряду ЄТС (єдиної тарифної сітки) до величини 70% розміру мінімальної заробітної плати;
  • підвищення престижу і мотивації працівників до роботи у бюджетних галузях економіки (Верховна Рада, Адміністрація президента України, усі міністерства і відомства, місцеві державні адміністрації, органи місцевого самоврядування (районні, районні у містах, міські, селищні, сільські ради), державні установи і організації, що фінансуються з бюджету) шляхом забезпечення справедливого розміру посадових окладів та міжпосадових співвідношень  залежно від складності і відповідальності роботи, професійних якостей працівника, результатів роботи і вимог освітньо-кваліфікаційного рівня посади;
  • зміна системи регулювання оплати праці працівників, задачі, функції й повноваження яких є аналогічними із працівниками інших державних органів однакового рівня юрисдикції, які виконують однакову за складністю роботу;
  • запровадження єдиного механізму визначення окладів за військовими званнями військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та окладів поліцейських за спеціальними званнями та забезпечення конкурентного рівня зарплат всіх силових структур і правоохоронних органів. 

Зарплатня бюджетників у 2021 році

Ще з 1 січня 2017 року посадові оклади, тобто тарифні ставки, працівників бюджетної сфери розраховуються, ґрунтуючись на розмірі окладу працівника 1 тарифного розряду, встановленого у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року. 

З 1 січня 2021 року посадовий оклад працівника 1 тарифного розряду складає 2670 гривень. А з 1 грудня 2021 року цей показник становитиме 2893 гривні.

Новини за темою: У серпні реальна зарплата в Україні у річному вимірі зросла на 10,9%, – Держстат

Оклади бюджетників в Україні напряму залежать від мінімальної зарплатні, котра у свою чергу вираховується з прожиткового мінімуму. Відповідно, якщо зростає мінімалка – збільшується і зарплатня бюджетників.

Якою буде зарплата бюджетників у наступні роки

Урядова постанова № 548 визначає основні бюджетні показники, цілі державної політики і була основою для проекту державного бюджету України на 2022 рік. Власне, проект держбюджету-2022 уже розроблений, схвалений і зареєстрований Кабінетом міністрів, тому зрозуміло, на який розмір соціальних виплат можна розраховувати протягом наступного року.

Схема посадових окладів працівників установ, закладів й організацій, які фінансують з державного бюджету, формується на підставі: мінімального розміру тарифної ставки, встановленого урядом, а також міжкваліфікаційних співвідношень розмірів тарифних ставок і тарифних коефіцієнтів.

У проекті державного бюджету нашої країни на 2022 рік передбачено, що розмір мінімальної заробітної плати наступного року становитиме з 1 січня 6500 гривень, а з 1 жовтня – 6700 гривень.

При цьому, посадовий оклад працівника І тарифного розряду за ЄТС становитиме:

  • з 1 січня 2022 року – 2893 гривні;
  • з 1 жовтня 2022 року – 2982 гривні.

Завдяки цим показникам можна розрахувати конкретний розмір посадових окладів працівників бюджетної сфери у 2022 році. 

Новини за темою: Зарплати, пенсії, соціальні виплати та інфраструктура: Які показники заклали у держбюджет-2022

Власне, зміни у нарахуванні зарплат бюджетникам перегукуються і з постановою Кабінету міністрів від 31 травня 2021 року № 548, якою було схвалено Бюджетну декларацію на 2022-2024 роки. Цей документ є баченням урядом бюджетної політики на середньострокову перспективу і роз'яснює, що під час формування видатків держбюджету на 2023 і 2024 роки будуть враховані такі показники мінімальної заробітної плати: з 1 січня 2023 року – 7176 гривень, з 1 січня 2024 року – 7665 гривень.

Також урядовці передбачили, що розмір посадового окладу працівника І тарифного розряду становитиме: з 1 січня 2023 року – 3193 гривні, з 1 січня 2024 року – 3411 гривень.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.