Мороз: ОПЗЖ зібралася під Радою, щоб зупинити тиск влади на опозицію

мітинг_2
112ua.tv

Він також звернувся з проханням підтримати Медведчука, тому що, попри те, що він сьогодні перебуває під арештом, політик продовжує працювати

Партія "Опозиційна платформа – За життя" зібралася біля стін Верховної Ради, щоб зупинити тиск влади на опозицію. Про це під час мітингу заявив нардеп від ОПЗЖ Володимир Мороз.

"Я дуже гордий стояти сьогодні на цій сцені бачачи ваші обличчя. Я дякую вам, що незважаючи ні на що, на погодні умови, ви тут, ми разом з вами сьогодні можемо говорити про ті проблеми, які є у нас в країні", – зазначив Мороз.

Також нардеп назвав кількість людей, які на Донбасі проголосували за президента України Володимира Зеленського.

"73% моїх земляків на сході України, на Донбасі проголосували за Володимира Зеленського, вони проголосували проти війни, вони голосували за мир, тому що їм пообіцяв Зеленський. Що ми сьогодні бачимо? А ми бачимо досі, що немає миру, що на моїй території, досі гинуть люди", – заявив Володимир Мороз.

За словами політика, Володимир Зеленський і його уряд скасували вибори на даних територіях.

"Сьогодні 18 громад позбавлені права голосу, конституційного права брати та бути обраними. Все, почався у нас терор. Терор не судовий, тому що сьогодні під домашнім арештом у нас знаходиться наш лідер Віктор Володимирович Медведчук", – нагадав нардеп.

Також Мороз звернувся з проханням підтримати Медведчука, тому що, попри те, що він сьогодні перебуває під арештом, політик продовжує працювати.

"Ви розумієте закривши канали, ті телевізійні канали, які дивився Донбас, та не тільки Донбас, а вся Україна, які доносили правду про ті драконівські тарифи, які у нас будуть в країні й вже є: це і вода, це тепло, це газ. А ви уявляєте, що робити людям, яким сьогодні доводиться нелегко на лінії зіткнення, де досі чутні постріли, розриваються снаряди, вбивають людей, і найстрашніше – страждають діти", – резюмував Мороз.

Як повідомлялося, під стінами Верховної Ради України в Києві сьогодні, 23 вересня, проходить мітинг представників "Опозиційної платформи – За життя" та їх прихильників проти політичного тиску і переслідування опозиції, незаконного закриття незалежних телевізійних каналів, а також драконівського підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги для населення.

До слова, це не перший мітинг, який організовує "Опозиційна платформа – За життя" після закінчення канікул у роботі Ради. Раніше, 9 вересня, також проходив мітинг проти тиску на опозицію. Тисячі українців вимагали від влади закрити незаконну справу проти голови політради "Опозиційної платформи – За життя", народного депутата Віктора Медведчука, а також припинити переслідувати опозицію і почати виконувати Мінські домовленості.

В ході тієї акції виступили народні депутати, депутати місцевих рад, представники регіональних організацій партії "Опозиційна платформа – За життя". Крім того, учасники акції протесту нагадали президенту Володимиру Зеленському і народним обранцям про чергову річницю Мінських угод, які Україна виконувати відмовляється.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.

20 серпня були введені санкції проти головного редактора інтернет-видання "Страна.ua" Ігоря Гужви, компаній-видавців "Страны.ua", блогера і журналіста Анатолія Шарія, його дружини Ольги. В результаті були заблоковані видання "Страна.ua" і "Шарий.net".

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 82,5 тис. матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.