Фінансова допомога від США: Скільки грошей Штати виділять Україні у 2022 році

Перший Незалежний
Перший Незалежний

Український інформаційний телеканал

Конгрес США Фото з відкритих джерел

Сполучені Штати схвалили надання нашій країні додаткових грошей, але ще не остаточно

Днями комітет нижньої палати Конгресу США схвалив надання Україні безпекової допомоги на кілька мільйонів. Про це йдеться у поправках до проєкту оборонного бюджету США на 2022 рік.  

Далі розповідаємо про деталі рішення Сполучених Штатів, а також про історію відносин України та США у площині фінансової допомоги.

Скільки грошей США готові виділити Україні

Після внесення правок до проєкту оборонного бюджету Сполучених Штатів Америки на наступний рік військова допомога для України збільшиться на 50 мільйонів доларів. Тож загалом сума американських фінансових дотацій нашій країні сягне 300 мільйонів доларів.

Проте  схвалення поправок у комітеті з правил Палати представників не означає, що гроші гарантовано виділять. Наразі їх додали до законопроєкту про оборонний бюджет США, а далі його має схвалити Палата представників Сполучених Штатів Америки. Для фінального затвердження потрібно, щоб проєкт ухвалили у Сенаті, а остаточно закон набирає чинності після підпису президента США Джо Байдена.

Новини за темою: Конгрес США обговорює збільшення військової допомоги Україні
 

Ще напередодні вересневого візиту Володимира Зеленського до США Джо Байден доручив Державному департаменту виділити Україні $60 мільйонів допомоги оборонній галузі. У пакет допомоги увійшло постачання Україні ракет до протитанкових ракетних комплексів Javelin. 

Ймовірно, про надання додаткових грошей Україні йшлося і під час зустрічі президентів Зеленського і Байдена, яка відбулася 1 вересня у Вашингтоні. Саме тоді український лідер наполіг на посиленні присутності США в Україні. Можливо, тоді ж, окрім цього, Штати вирішили дати Україні ще фінансової допомоги. 

Ще кілька поправок до бюджету США

Про санкції проти "Північного потоку-2". В одній з поправок до бюджету США йдеться про те, що президент країни зобов'язаний ввести санкції проти всіх компаній та осіб, причетних до планування, будівництва і введення в експлуатацію російського газопроводу. Серед таких санкцій – заборона видачі віз та в'їзду до США особам, що мають відношення до реалізації проєкту.

Нові санкції проти окремих росіян. Йдеться про оновлення санкційних заборон і обмежень для російських олігархів, високопосадовців та медійних осіб, у тому числі для прем'єр-міністра Росії Михайла Мішустіна, прессекретаря президента Дмитра Пєскова, олігархів Романа Абрамовича та Олега Дерипаски, голови "Газпрому" Олексія Міллера та очільника "Роснафти" Ігоря Сєчіна, медіаосіб Володимира Соловйова, Костянтина Ернста, Маргарити Сімонян тощо.

Новини за темою: США виділять Україні 60 млн доларів військової допомоги

Використання українського титану. Конгресмени пропонують посилити співпрацю з титановою індустрією України замість використання ресурсів з Китаю та Росії, від яких зараз залежні США.

Посилення присутності військових США. Планується збільшити присутність американських військ на східному флангу НАТО – у Польщі, Румунії та Балтійських країнах. 

Історія фінансових відносин Україна – США

Історія виділення Сполученими Штатами Америки фінансової допомоги Україні бере початок з  2014 року, вже налічує кілька етапів і є без перебільшення плідною. Чого тільки вартий загальний обсяг військової допомоги, отриманої Києвом від Вашингтону, який становить 2 мільярди доларів!

Перші результати фінансової співпраці України зі США були у грудні 2017 року. Тоді Вашингтон схвалив комерційне постачання летальної оборонної зброї українській армії – йшлося про постачання снайперських гвинтівок моделі M107A1.

У березні 2018 року Держдепартамент США дав добро на постачання Україні протитанкових ракетних комплексів Javelin на суму 47 мільйонів доларів. У 2019 році Україні виділили 250 мільйонів доларів з формулюванням "для зміцнення військово-морського і сухопутного потенціалу" – на закупівлю зброї та розвідувальної техніки.

Новини за темою: Білий дім спростував інформацію про замороження військової допомоги Україні

А у грудні 2019 року у бюджеті США було прописано статтю видатків на військову допомогу Україні на 2020 рік на суму $300 мільйонів. А через рік, у грудні 2020 року Україні виділили ще один транш допомоги на 2021 рік – $250 мільйонів – на закупівлю спорядження і навчання для зміцнення здатності України ефективно захищатися від російської агресії. 

На початку поточного року Джо Байден, щойно обійнявши посаду президента США, погодив перший транш фінансової підтримки України у рамках Ініціативи безпекової допомоги. Це були 125 мільйонів доларів військової допомоги на додачу до 150 мільйонів, виділених Конгресом раніше. Україні належало отримати два озброєні патрульні катери Mark VI, вісім патрульних катерів, а також радари, необхідні для боротьби з артилерією противника, тактичне обладнання, техніку для евакуації в бойових умовах, обладнання для надання медичної допомоги військовим та постійну підтримку знімками супутника.  

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.