Зеленський ввів санкції проти свого головного опонента і закрив телеканали, але Медведчук продовжить боротьбу в Україні і за кордоном

Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук під час брифінгу 20.07.21 112ua.tv

Про це говорили в ефірі телеканалу "Росія 24"

Президент Володимир Зеленський ввів санкції проти свого опонента, голови Політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука і разом з цим заблокував мовлення трьох опозиційних телеканалів. Про це говорили в ефірі телеканалу "Росія 24". 

"Санкції ввели проти головного політичного опонента Зеленського - Віктора Медведчука, голови Політради партії ОПЗЖ і пов'язаних з опозицією телеканалів: "112 Україна", NEWSONE, ZIK. У лютому Володимир Зеленський підписав указ, який передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів протягом п'яти років, а Віктор Медведчук зараз перебуває під домашнім арештом. Національний банк України заблокував його рахунки, а також рахунки інших неугодних політиків і бізнесменів", - сказала журналіст Юлія Макарова. 

У свою чергу, Віктор Медведчук зазначив, що буде боротися і далі за свою свободу і доводити невинність як в українських судах, так і в міжнародних. 

"Однозначно і обов'язково буде оскаржене це рішення в Апеляційному суді. І незважаючи на те, що особливих надій ми не маємо, але боротьба буде продовжена, і ми будемо боротися у всіх інстанціях як вітчизняних в Україні, так і в міжнародних, в ЄСПЛ", - вказав глава Політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук. 

Крім цього, в ефірі "Росія 1" нагадали, що саме Медведчуку Кремль пропонував закуповувати дешевий російський газ по 175 доларів за 1 000 кубометрів.

"Пропонували кому? Медведчуку. По-родинному", - зазначив депутат територіальної громади Гордій Бєлов. 

"Путін пропонував не Медведчуку особисто і не тому, що він його родич, а пропонував всім українцям, і це було кілька разів заявлено, і Путіним, в тому числі, і Олексієм Міллером публічно, він був присутній на цих тристоронніх переговорах. Разом сиділи, ви пам'ятаєте, - Путін, Медведчук і Міллер. А чому Зеленський відмовився? Тому що Зеленський міцно тримається за своє президентське крісло. І розуміє, що це він призначив Путіна агресором, і, зрозуміло, привези Медведчук газ дешевий в Україну, - українці виберуть Медведчука. Що робить Зеленський? Відхиляє пропозицію Медведчука, Медведчука кидає у в'язницю або у всякому разі відправляє під домашній арешт", - зазначила телеведуча. 

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова Політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові Політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови Політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.
В ході судового засідання 2 вересня Печерський районний суд прийняв рішення про продовження термінів ув'язнення у вигляді домашнього арешту ще на 2 місяці, до 31 жовтня. 

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 82,5 тисячі матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.