"Робить все, щоб залишитися при владі": Українці висловилися про Зеленського через репресії проти Медведчука

Президент України Володимир Зеленський

Офіс президента

Зеленський методично веде громадян до авторитарного режиму

Чинний гарант України Володимир Зеленський методично веде громадян до авторитарного режиму. Він вже закрив ряд незалежних засобів масової інформації, які були йому неугодні. Крім того, президент продовжує політичне переслідування голови Політради "Опозиційної платформи - За життя", народного депутата Віктора Медведчука.

Методи Зеленського і компанії вже помітили і уважно відстежують на Заході, про що писали навіть у знаменитому британському виданні The Independent. Сьогодні український гарант там поки що ще ніби як бажаний гість, але він вже підходить до тієї межі, щоб Європа і Америка повернулися до нього спиною.

Чому на Банковій так міцно вчепилися за владу і що взагалі думають про політику Зеленського українці, вони розповіли в програмі "Чуємо кожного".

"Це його (Зеленського, - ред.) амбіції, йому подобається ця роль. Йому дуже подобається: кортежі, в Америку поїхав, туди поїхав, там його зустрічають..." - вважає жителька Дніпра.

"Звичайно він робить все, щоб залишитися при владі, і будь-якими способами. Звичайно відповідальності він боїться, тому що нічого такого незвичайного він не зробив, того, що від нього очікували", - зазначила мешканка Києва.

"Він тримається за власний інтерес. Це весь народ України знає. Ми ж не сліпі. Так що гріш йому ціна в базарний день. Він президентом вдруге ніколи в житті не буде. Це 100%", - висловив свою думку киянин.

"Чому вони так тримаються за свої місця - цього я не можу зрозуміти. Я єдине розумію: грошей у них вистачає, а на що їм ця влада, цього я не розумію. Ось у мене грошей немає - я спокійно лягаю, спокійно сплю. Він же не лягає спокійно, у нього ж охорона, яка його береже", - сказала мешканка Лисичанська.

"Він випадковий президент у нас, він не президент, він не потрібен, такий президент не потрібен", - заявив чоловік з Краматорська.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова Політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові Політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови Політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 82,5 тисячі матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.