Україна переходить у жовту зону карантину: Що заборонять по всій країні і як працюватимуть заклади освіти

Перший Незалежний
Перший Незалежний

Український інформаційний телеканал

Фото з відкритих джерел

За кілька днів Україна повністю перейде у жовту карантинну зону

З четверга, 23 вересня, Україна переходить у жовту зону карантину. Це означає, що усі області нашої країни будуть визнані "жовтими" за шкалою епідеміологічної небезпеки. Таке рішення сьогодні ухвалила Державна комісія техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Далі розповідаємо, що закриють і заборонять в Україні після оголошенні жовтої зони та посиленні карантину.

Коли й навіщо в Україні запроваджують жовту зону

21 вересня відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Державна комісія заслухала доповідь міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка щодо поширення на території України коронавірусу і розглянула питання впровадження по всіх областях країни жовтого рівня епідемічної небезпеки.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль підкреслив, що епідемічна ситуація в країні стрімко погіршується, тому обов’язок держави – захистити життя та здоров’я людей. Він також наголосив, що уряд, внісши зміни до постанови, певним чином пом’якшив обмежувальні заходи та дозволив працювати закладам господарювання та освіти навіть у червоній зоні, хоч і за певних умов.

Денис Шмигаль під час круглого столу з обговорення Національної економічної стратегії-2030 Кабінет міністрів

Йдеться про зміни від 13 вересня, внесені до постанови про карантин в Україні. Вони передбачають, що COVID-сертифікати можуть бути двох видів (так звані жовті та зелені) і міститимуть дані про вакцинацію, негативний результат тестування (діє 72 години) або одужання від коронавірусу. У жовтому сертифікаті пропишуть інформацію про перше щеплення, а у зеленому – про повний курс вакцинації. 

"Обмеження жовтої та червоної зон не поширюватимуться на ті заклади, де персонал та відвідувачі вакциновані, мають негативний тест або підтвердження нещодавно перенесеної хвороби. Це той метод, який на сьогодні успішно використовує низка європейських і світових країн для того, щоб уберегти людей і водночас не зупиняти економічну активність країни", – пояснив глава уряду.

Новини за темою: Україну точно не повернуть в зелену зону карантину до кінця року, – KSE

Окрім цього, Денис Шмигаль зауважив, що у порівнянні з минулим роком захворюваність на COVID-19 серед дітей в Україні зростає. 

Карантинні новації в Україні

Державна комісія ТЕБ та НС вирішила встановити з 23 вересня 2021 року жовтий рівень епідемічної небезпеки поширення коронавірусу на території всіх регіонів України. Це означає, що у всіх без виключення областях і у кожному населеному пункті України будуть впроваджені обмежувальні заходи жовтого рівня епіднебезпеки.

При цьому головам обласних та міста Києва державних адміністрацій було доручено вжити заходів щодо забезпечення дотримання обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених для жовтого рівня епідемічної небезпеки поширення коронавірусу.

Фото з відкритих джерел

Державна комісія ТЕБ та НС доручила головам обласних та міста Києва державних адміністрацій вжити заходів до:

  • можливості залучення до процесу вакцинації, у тому числі вчителів та працівників закладів освіти, можливостей наявних пунктів щеплень у закладах освіти;
  • забезпечення можливості та організації вакцинації, у тому числі вчителів та працівників закладів освіти, за допомогою виїзних мобільних вакцинальних сесій у разі відсутності в закладах освіти постійних пунктів щеплень;
  • інформування та проактивного запрошення до вакцинації не лише вчителів та працівників закладів освіти, а також їхніх родичів та родичів здобувачів освіти до наявних пунктів щеплень у закладах освіти та під час роботи виїзних мобільних вакцинальних сесій. 

Новини за темою: Кабмін продовжив в Україні адаптивний карантин до кінця року

 Що передбачає жовта зона в Україні

Після переходу України у жовту зону по всій країні будуть змінені правила роботи навчальних закладів. Школи, дитячі садочки та вищі навчальні заклади зможуть працювати у звичайному режимі (офлайн), але виключно за умови вакцинації не менше 80% персоналу хоча б однією дозою препарату від коронавірусу. Для верифікації працівників освіти приймаються і міжнародні свідоцтва, і COVID-сертифікати. 

До речі, в окремих регіонах місцева влада прийняла рішення взагалі закрити школи на карантин без можливості дистанційної роботи там, де показник вакцинації не дотягує до 80%.

Окрім цього, у жовтій зоні діятимуть такі карантинні обмеження:

  • заборонено проведення масових заходів за участю більше ніж 1 особи на 4 квадратних метри площі території або з наповненістю залів понад дві третини місць в кожному окремому залі;
  • не більше 4 осіб за столиком у закладі громадського харчування, а відстань між столами – мінімум 1,5 метра;
  • кінотеатри та інші заклади культури працюватимуть із заповненістю залів менш ніж дві третини місць або 50% місць у кожному окремому залі;
  • спортивні зали та фітнес-центри працюватимуть тільки в разі обмеження кількості відвідувачів з розрахунку одна особа на 10 квадратних метрів площі.

МОЗ

При цьому обмеження жовтої зони не діятимуть, якщо не менше 80% всіх учасників/організаторів заходу, працівників/відвідувачів закладів харчування, кінотеатрів, театрів, музеїв та інших культурних закладів, спортзалів і басейнів матимуть як мінімум одне щеплення або чинний (зроблений не раніше, ніж за 72 години до заходу/відвідування закладу) результат ПЛР-тесту або експрес-тестування. 

Новини за темою: В Україні набули чинності нові правила карантину: Що змінилося

Небезпека червоної зони

21 вересня стало відомо, що у 22-х областях України перевищено так званий допустимий рівень захворюваності на коронавірус. При цьому до червоної зони можуть потрапити одразу чотири області.

Некритичний показник захворюваності – це 75 пацієнтів на 100 тисяч жителів. Така статистика наразі є актуальною лише у Закарпатській та Кіровоградській областях. При цьому найвищий рівень інфікування у Чернівецькій (338 на 100 тисяч осіб), Луганській (331), Тернопільській (221) та Одеській (162) областях. У Києві – цей показник сягнув 157 хворих на 100 тисяч осіб.

Днями міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко заявив, що чотири регіони близькі до потрапляння у червону зону. Це Чернівецька, Волинська, Івано-Франківська і Тернопільська.

Новини за темою: Рівень захворюваності на коронавірус перевищений у 22 областях України

Тим часом показник госпіталізацій залишається завищеним у 13 областях: Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Запорізькій, Київській, Львівській, Миколаївській, Рівненській, Сумській, Харківській, Херсонській та Черкаській.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.