Ілля Кива звернувся до МВС і ДБР щодо можливого покривання керівництвом Нацгвардії "азовців", підозрюваних у нападах на інкасаторів

Народний депутат Ілля Кива "Опозиційна платформа - За життя"

МВС і ДБР слід перевірити інформацію про можливу причетність керівних і службових осіб Національної гвардії України в приховуванні фактів і покриванні причетності до розбійних нападів на інкасаторів в Запорізькій області у 2016 році бійців "Азова". Про це йдеться у зверненні народного депутата фракції "Опозиційна платформа – За життя" Іллі Киви, на ім'я Дениса Монастирського та Олексія Сухачова, оприлюдненому в телеграм-каналі політика.

"У 2016 році в Запорізькій області відбулися вбивства і пограбування інкасаторів за участю бійців підрозділу "Азов" Національної гвардії. Однак, на моє переконання, представники керівництва Нацгвардії свідомо намагалися приховати факт причетності до скоєння злочинів бійців "Азова", надаючи можливість уникнути кримінального покарання організаторам і виконавцям цих злочинів", – сказав він.

Ілля Кива підкреслив, що судовий процес у цій справі триває вже 5 років.

"І це викликає великі сумніви щодо справедливості та розумності термінів здійснення правосуддя. Ексбійцям "Азова" Сергію Трубіцину (Шульц) і Олегу Конаєву (Омон), затриманим у 2016 році за підозрою в нападі на інкасаторів, у 2019 році Оріхівський райсуд Запорізької області змінив запобіжний захід з арешту на домашній арешт", – зазначив нардеп.

Він також зазначив, що наближений до командування "Азова" Сергій Коротких під час скоєння цих злочинів привіз в Україну членів неофашистських організацій з РФ.

"Ці люди перебували в розшуку в РФ, проте їх зарахували на службу в "Азов", і надалі вони здійснювали тяжкі та особливо тяжкі злочини. А безкарність Сергія Коротких, Андрія Білецького та інших осіб із керівництва Нацгвардії дає їм можливість по сьогодні здійснювати нові злочини та пропагувати неофашистську ідеологію в лавах силової структури України, що становить загрозу нацбезпеці та держінтересам", – підкреслив політик.

У зв'язку з цим Ілля Кива просить провести службове розслідування за можливими фактами приховування та покривання вищезазначених злочинів представниками керівництва Нацгвардії та у разі підтвердження – внести відомості до ЄРДР та розпочати кримінальне провадження.