Новини » Політика Читать эту новость на русском

Кузьмін про справу "вагнерівців": Безугла зірвала допит Бурби, щоб він не викрив зрив операції українською владою

Народний депутат України від "Опозиційної платформи - За життя" Ренат Кузьмін Фото з відкритих джерел

Він вказав, що Бурба встиг тільки розповісти, що відбувалося в той період, коли він очолював військову розвідку, але його грубо перервала Безугла

Голова Тимчасової слідчої комісії у справі "вагнерівців" Мар'яна Безугла навмисно зірвала допит екскерівника Головного управління розвідки Міноборони генерала Василя Бурби, щоб він не підтвердив проведення подібної операції, та її зрив чинною владою. Про це заявив народний депутат від "Опозиційної платформи – За життя", член ТСК Ренат Кузьмін в ефірі "Першого Незалежного".

"Мар'яна Безугла оголосила безстрокову перерву в роботі ТСК. Тут все досить просто. Розслідуючи справу "вагнерівців", "слуги народу", а це більшість членів ТСК, раптом усвідомили, що в цьому розслідуванні неминуче вийдуть на самих себе. З цієї причини керівник комісії її роботу зриває", – сказав він.

Кузьмін зазначив, що "сьогодні на засіданні комісії прибув генерал Бурба. Це ексначальник військової розвідки. Його свідчення дуже важливі. Без перебільшення можна сказати, що від його свідчень залежить доля української влади. Якщо він підтвердить, що операція по "вагнерівцях" дійсно проводилася і була зірвана з вини чинної української влади, вищих посадових осіб, які зрадили народ, то це може закінчитися достроковими перевиборами президента та парламенту".

"Для того, щоб цього не сталося керівник ТСК, "слуга народу" Мар'яна Безугла зірвала допит генерала Бурби, оголосивши безстрокову перерву в роботі. Це ще раз підтверджує злочинний характер чинної української влади. Країні потрібні перевибори", – вказав нардеп.

Він вказав, що Бурба встиг тільки розповісти, що відбувалося в той період, коли він очолював військову розвідку, але його грубо перервала Безугла, яка оголосила перерву.

"Робота комісії вибудувана таким чином, щоб не викликати на засідання ні Зеленського, ні Єрмака, ні всіх інших великих начальників. Вони хочуть зірвати це розслідування. Генерал Бурба зараз потребує охорони, але чинна влада йому її не дає. Наскільки мені відомо, його виселили з будинку, де він проживав, відібрали паспорти та зняли держохорону. Якщо з ним щось трапиться, то це буде скандал світового рівня", – додав Кузьмін.

Зазначимо, Бурба виступав перед ТСК із 09:00 ранку, послідовно розповідав про планування і хід спецоперації. Але Безугла без пояснення причини оголосила перерву до завтра. За інформацією журналіста Юрія Бутусова, рішення про перерву і подальше перенесення засідання було прийнято, коли Бурба почав розповідати, хто і за яких обставин дав команду перенести спецоперацію.

Раніше Кузьмін заявив, що якщо глава Офісу президента Андрій Єрмак винен у "зливі" інформації щодо арешту членів групи ПВК "Вагнер" – то це може стати початком процедури щодо імпічменту президенту Володимиру Зеленському.