Зарплати, пенсії, соціальні виплати та інфраструктура: Які показники заклали у держбюджет-2022

Прогнозується, що видатки державного бюджету-2022 зростуть на більш ніж 100 мільярдів гривень

Перший Незалежний
Перший Незалежний

Український інформаційний телеканал

Фото з відкритих джерел

Головний кошторис України на наступний рік уже сформовано. Кабмін розрахував доходи та видатки, визначив сфери, які будуть найбільше фінансуватися. Однак, до повного ухвалення розрахунків проєкт держбюджету будуть розглядати народні депутати. Тож, ймовірно пропонуватимуть зміни.

Що передбачено в проєкту головного кошторису України на 2022 рік детальніше в матеріалі "Першого Незалежного".

Що кажуть в уряді про новий держбюджет

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд затвердив проєкт державного бюджету на 2022 рік на засіданні 15 вересня. Далі його має розглянути парламент.

Також очільник уряду додав, що пріоритетами бюджету залишається збільшення фінансування армії, інфраструктури, медицини, освіти, соціальних програм. Окрім цього, прем’єр-міністр наголосив, що вперше в історії кошторис сформовано на основі бюджетної декларації на три роки, що забезпечує його реалістичність. До того ж, Шмигаль підкреслив, що, як і минулоріч, держбюджет буде збалансованим та справедливим.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль

Урядовий портал

"Це буде збалансований і реалістичний проєкт з чітко визначеними пріоритетами, серед яких: обороноздатність, розвиток медичної галузі, освіта, інфраструктура і, звичайно, соціальні програми", - резюмував Шмигаль. 

Новини за темою: Держбюджет-2022: Уряд планує збільшити фінансування Пенсійного фонду

Як зміняться доходи українців згідно з держбюджетом

Прем’єр-міністр анонсував низку нововведень, котрі будуть втілені у державному бюджеті на 2022 рік. Йдеться зокрема про зміни:

Зарплати і стипендії. За словами глави уряду, одна з важливих новацій бюджету, яка ґрунтується на указі президента України, – це встановлення мінімальної зарплати лікарів на рівні 20 тисяч гривень, а мінімальної зарплати середнього медперсоналу на рівні 13,5 тисячі гривень. Відтак, середня зарплата лікаря наступного року має перевищити 22,5 тисячі гривень. А середньомісячна зарплата в Україні наступного року має становити майже 15,5 тисячі гривень.

З 1 січня 2022 року до 2000 гривень зросте мінімальна стипендія та до 2550 гривень мають зрости підвищені стипендії для студентів закладів вищої освіти. Окрім цього, у 2,5 рази зростуть стипендії для студентів закладів професійно-технічної освіти – з 480 гривень до 1250 гривень.

Соціальні виплати. Прем’єр-міністр також розповів про соціальні ініціативи, закладені у проєкті бюджету. Планується забезпечити житлом учасників АТО зі статусом внутрішньо переміщених осіб – на це у проєкті бюджету закладено 5,5 мільярди гривень. Для цього до бюджету закладено фінансування 100% черги на купівлю житла для ветеранів АТО. 

Доходи бюджету. Відповідно до проєкту бюджету, доходи державного бюджету України у 2022 році становитимуть 1277 мільярдів гривень, що на 161 мільярд гривень більше у порівнянні з 2021 роком. Витрати держбюджету, за розрахунками урядовців, складуть 1465 мільярдів гривень.

Глава уряду підкреслив, що проєкт держбюджету побудований на прогнозі зростання номінального ВВП до 5,368 трильйона гривень, тоді як за підсумками нинішнього року цей показник очікується на рівні 4,8 трильйона гривень.

Видатки бюджету. За словами прем’єра, видатки державного бюджету зростуть на більш ніж 100 мільярдів гривень. Дефіцит бюджету знижується з 5,5% цього року до 3,5% наступного року. Стратегія уряду полягає в зменшенні дефіциту та державного боргу, а також його переформатування з акцентом на внутрішні, а не зовнішні запозичення. Також буде залишено 5,95% витрат на сектор безпеки та оборони.

Новини за темою: Бюджет-2022: На медицину закладуть 193 млрд гривень

Розвиток інфраструктури і "цифрова держава". Уряд вирішив збільшити на 14 мільярдів гривень видатки на інфраструктуру та цифровізацію. Також заклав фінансування для перепису населення – його заплановано провести у 2023 році у повністю інноваційному форматі.

Курси валют. Денис Шмигаль анонсував курс іноземних валют, закладений у держбюджеті на наступний рік. Курс гривні передбачено на рівні 28,6-28,7 гривень за 1 долар США. Саме такий курс передбачено Бюджетною декларацією до 2024 року. 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.