В осінньо-зимовий сезон одяг та взуття можуть подорожчати на 10-30%

Фото з відкритих джерел

Однак стрімким зростання цін не буде: їх стримують зниження курсу долара до гривні та наявність залишків на складах

Низка магазинів одягу та взуття планує зростання цін на свою продукцію на 10-30% в осінньо-зимовий сезон через подорожчання сировини, логістики та зарплат працівникам легпрому. Про це пише Анна Пєшкова у матеріалі "Покупцям приготуватися. Як, коли і на скільки подорожчають одяг і взуття" для 112ua.tv.
 
Про зростання цін на продукцію говорять в "Інтертопі" й Griffon Socks. У Marc O'polo AG припускають, що ціна бавовняних виробів зросте на 20-30%. Представники "ТК-Домашній текстиль" кажуть, що ціни вже зросли на 7-8% і можуть збільшитися ще на 10%. Не заперечують зростання цін і в Hermes, Chanel.
 
Дорожчають всі види тканин, зокрема - бавовняні. Сама бавовна подорожчала на 40%, готова продукція - приблизно на 20%. На тлі таких показників синтетичні тканини дедалі більше приваблюють виробників. Ціни на шерсть і на кашемір виросли приблизно на 32%, пуху - на 25%. Зростання цін вплинуло і на фурнітуру через рекордне здорожчання міді (на 40%), а також на екошкіру через подорожчання матеріалів з нафтопродуктів та енергоносіїв. Собівартість взуття підвищується через зростання цін на поліуретан.

Ситуацію погіршують збої в роботі портів: вартість логістикиз Азії з початку пандемії зросла в п'ять-шість разів. Ще один фактор - підвищення зарплат у легпромі протягом останніх 8-10 місяців на 10-15%. 

Однак стрімким зростання цін не буде, підкреслює автор. Їх стримують зниження курсу долара до гривні та наявність залишків на складах. 

"Через пандемію купівельна спроможність внутрішнього ринку в масовому сегменті у 2020 році була критично низькою. Крім того, на низку товарів не було попиту через аномальний зсув сезонів. Склади виявилися затовареними, а отже, мережі ще продають залишки, виготовлені із сировини за старими цінами... Продажі все ще не відновилися, тому поки ритейлери утримують ціни. Однак у разі відновлення платоспроможності населення зростання цін незворотне", - пише автор матеріалу.