Фонд захисту свободи слова разом з журналістами незаконно закритих медіа в Україні звернувся до лідерів німецьких політичних партій

112ua.tv

Напередодні парламентських виборів у Німеччині Фонд захисту свободи слова разом з журналістами незаконно закритих медіа в Україні звернувся до лідерів німецьких політичних партій.

Листи-звернення вже відправлені Арміну Лашету, голові Християнсько-демократичного союзу Німеччини, Анналені Бербок, співголові партії "Союз 90 / Зелені" Німеччини, Олафу Шольцу, заступнику голови Соціал-демократичної партії Німеччини, Крістіану Лінднеру, лідеру Вільної демократичної партії та іншим провідним керівникам політичних сил Німеччини.

"Напередодні виборів до лідерів німецьких політичних партій прикута увага всього світу - звертаємося до них з проханням підняти питання незаконного закриття українських ЗМІ під час зустрічей і подальшого спілкування з європейськими політиками та представниками української влади", – зазначили у Фонді.

Нагадаємо, 10 вересня співробітники незаконно закритих медіа передали відкритий лист Європейському комісару з питань розширення й політики добросусідства з 2010 по 2014 рік Штефану Фюле та експрезиденту Польщі Олександру Кваснєвському з приводу серйозної загрози свободі інформації в Україні й введення тотальної цензури.

У листі журналісти зазначили, що останні два роки в Україні ознаменувалися все більш жорсткою боротьбою влади з неугодними засобами масової інформації, які не бояться говорити правду про численні помилки чинної влади й пряме нехтування нею взятими на себе зобов'язаннями та обіцянками, даними своїм виборцям.

Під час акції вони тримали в руках плакати з написами: "Пане Кваснєвський, проінформуйте європейських політиків про порушення свободи слова в Україні", "112 Україна", NewsOne, ZIK, "Перший Незалежний" були незаконно закриті владою - Зеленський знищує свободу слова в Україні", "Пане Фюле, скажіть Зеленському, щоб він дотримувався Конституції України, яка гарантує свободу слова (стаття 34)".

До слова, це не перший лист і не перший мітинг, якими журналісти незаконно закритих телеканалів "112 Україна", NewsOne, ZIK і "Перший Незалежний" закликають міжнародну спільноту звернути увагу на проблему зі свободою слова в Україні.

Раніше колективи співробітників незаконно закритих українською владою телеканалів і сайтів написали листа державному секретарю США Ентоні Блінкену щодо запровадження тотальної цензури та серйозної загрози свободі інформації в Україні.

Також вони зустрілися із секретарем Сенату, віцепрезидентом Комітету закордонних справ, оборони й збройних сил Жоелем Герріо та віцепрезидентом Комісії з конституційного законодавства, загального виборчого права, регламенту й загального управління Сенату Франції Наталі Гуле та поінформували сенаторів про катастрофічну ситуацію зі свободою слова в Україні.

До цього було звернення в Управління Верховного комісара ООН з прав людини з проханням приділити увагу проблемі знищення свободи слова в Україні та вплинути на українську владу в цілому й президента Зеленського зокрема.

Крім того, наприкінці серпня журналісти незаконно закритих медіа "112 Україна", NewsOne, ZIK, "Перший Незалежний", КРТ, "Страна.uа", "Шарій.net" провели великий мітинг біля стін посольства США в Києві, під час якого передали лист про незаконні дії влади в особі президента України Володимира Зеленського, а також закликали президента США Джо Байдена порушити проблему знищення Зеленським свободи слова в Україні.

До цього, 23 серпня, сотні журналістів незаконно закритих каналів провели мітинг із вимогою про захист свободи слова в Україні. Журналісти планували провести мітинг під будівлею Національної опери, де зібралися учасники "Кримської платформи", але їх не пропустила поліція.

Також сотні журналістів телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK приходили до представництва ООН в Україні висловити подяку за звіт Управління Верховного комісара ООН з прав людини "Огляд ситуації у сфері прав людини в Україні", в якому закриття телеканалів було визнано незаконним.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися й створили новий телеканал - "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.

20 серпня були введені санкції проти головного редактора інтернет-видання "Страна.uа" Ігоря Гужви, компаній-видавців "Страны.uа", блогера й журналіста Анатолія Шарія, його дружини Ольги. У результаті були заблоковані видання "Страна.uа" і "Шарій.net".

Провідні європейські політики, міжнародні й українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики й експерти опублікували понад 80 тис. матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.