Кутуєв про конфлікт Тищенка й Лероса: Це порушення принципів парламентаризму та свободи політичних висловлювань

Павло Кутуєв Фото з відкритих джерел

Конфлікт між нардепами Миколою Тищенком й Гео Леросом у Верховній Раді є прикладом порушення принципів парламентаризму та свободи політичних висловлювань. Таку думку висловив соціолог Павло Кутуєв в ефірі телеканалу "Перший Незалежний".

На думку Кутуєва, дії Тищенка йдуть всупереч принципам парламентаризму. "Я думаю, нічого такого важливого, - того, що ми ще не чули, не прозвучало. І те, що робив пан Тищенко, абсолютно йде всупереч принципам парламентаризму. Згадаємо британський парламент, де власне представники панівної партії обличчям зустрічаються, стикаються з опозицією, опозиція дуже жорстко, брутально, але зберігаючи фізичну відстань, висловлює свої критичні зауваження стосовно влади, бо, власне, це і є функція опозиції. Те, що ми спостерігаємо, - це порушення принципів парламентаризму й свободи політичних висловлень", - сказав експерт.

При цьому він переконаний, що слова опонентів у парламенті необхідно парирувати аргументами й фактами.

"Вам не подобається те, що цей конкретний член парламенту висловлює, - беріть словом і аргументами, фактами, розтрощіть його позицію, і ми судом громадської думки, громадяни України, виборці, будемо вирішувати хто правий, хто винуватий. [...] Я думаю, чи сам пан Тищенко робив, чи хтось вказівку дав, - потроху всього, тому що з одного боку з таких членів складається "Слуга народу", тобто таких, які не надто самостійні політично, але яких можна використати для атак на своїх опонентів", - вважає Кутуєв.

Нагадаємо, скандально відомий нардеп від "Слуги народу" Микола Тищенко силою намагався змусити замовкнути свого колегу Гео Лероса під час його виступу на засіданні Верховної Ради. Своєю чергою Лерос повідомив, що не подаватиме звернення до комісії з питань етики, тому що "на хворих людей ображатися не можна".

При цьому народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Олег Волошин зазначив, що депутату у Верховній Раді не дають критикувати президента, тому не варто дивуватися закриттю телеканалів, спробам посадити у в'язницю лідера опозиції Віктора Медведчука.