Журналісти незаконно закритих телеканалів, а також представники "Страна.ua" і Sharij.net передали лист про незаконні дії української влади в посольство США

112ua.tv

Журналісти незаконно закритих телеканалів, "112 Україна", NewsOne, ZIK, а також "Першого Незалежного", представники "Страна.ua" і Sharij.net передали лист про незаконні дії української влади стосовно представників ЗМІ в посольство США і диппредставництво прийняло його.

Відповідна передача листа відбулася на численній акції, організованій представниками незаконно закритих владою ЗМІ, а також Фонду захисту свободи слова. Журналісти зібралися під стінами посольства США, щоб під час зустрічі з президентом України Зеленським, президент США Джозеф Байден розумів, з ким саме він веде переговори – з людиною, яка закрила опозиційні ЗМІ у своїй країні.

112ua.tv

"За нашими неофіційними даними, нас запевнили, що лист в найкоротші терміни буде передано послу США", – розповів генеральний продюсер телеканалу "112 Україна" Артем Марчевський.

112ua.tv

Наводимо повний текст звернення:

Джозефу Р. Байдену,

Президенту Сполучених Штатів Америки

Пане Президенте!

Благодійний фонд захисту свободи слова, а також колективи співробітників незаконно закритих рішенням Ради національної безпеки і оборони телеканалів – "112 Україна", "Ньюзван" і "ЗІК", співробітники телеканалу "Перший Незалежний", мовлення якого було цинічно перервано за годину після початку ефіру злочинними діями СБУ, а саме – за листом заступника голови спецслужби, журналісти видань "Страна.ua" та "Шарий.net", що було закрито згідно з незаконно запровадженими санкціями, а також журналісти інших видань об'єдналися, щоб висловити Вам свою повагу та звернутися до Вас із проханням приділити увагу питанню неналежного забезпечення свободи слова в Україні, наслідком чого стало незаконне закриття українською владою низки медіа у країні.

Грубо порушивши принцип верховенства права, українська влада заборонила трансляцію чотирьох впливових телевізійних каналів і низки онлайн-медіа. Сьогодні це рішення викликає дедалі більше засудження з боку провідних міжнародних правозахисних організацій, а новини про закриття телеканалів та інтернет-видань вже опубліковано в усіх провідних світових ЗМІ.

Оскільки українська влада нехтує думкою світової журналістської спільноти, профільних міжнародних організацій і відомих політиків та експертів, просимо Вас під час Вашої зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським, яку заплановано на 31 січня 2021 року, порушити питання безпрецедентної атаки на свободу ЗМІ в Україні.

Ми впевнені, що обговорення цього питання стане чудовою демонстрацією того, що захист свободи слова і забезпечення прав і свобод людини є головною цінністю і головною передумовою для створення здорового демократичного суспільства.

Враховуючи це, ми рішуче підкреслюємо, що подальша байдужість із боку уряду США до системного та всебічного придушення свободи преси в Україні зробить Вашингтон співучасником цих порушень основних політичних прав.

Хочемо коротко повідомити Вам про головні обставин закриття ЗМІ в Україні:

На початку лютого без будь-яких юридичних підстав українська влада закрила телеканали "112 Україна", "Ньюзван" і "ЗІК". Практично півтори тисячі журналістів було викинуто на вулицю за забаганкою Банкової. Однак ми не здалися та створили новий телеканал "Перший Незалежний", який об'єднав колективи "112 Україна", "Ньюзван" і "ЗІК".

26 лютого телеканал почав мовлення, однак, за вказівкою влади, за годину після початку ефіру було вчинено тиск на провайдерів телекомунікаційних послуг, унаслідок чого наше супутникове мовлення було відключено попри раніше досягнуті угоди про співробітництво. Телеканал не пропрацював і дня, і знову без будь-яких юридичних підстав нам було відмовлено у праві на роботу та позбавлено доступу до нашої аудиторії.

Пізніше, 20 серпня, за аналогією, влада заблокувала роботу ще два популярних в Україні онлайн-медіа "Страна.ua" та "Шарий.net".

Українські посадовці перетнули всі межі розумного та продовжують нехтувати українським законодавством і міжнародними нормами, цілеспрямовано знищуючи свободу слова в Україні.

Ми, як журналісти, хочемо продовжувати працювати та доносити людям правду про те, що відбувається в країні та поза її межами. Однак у цьому законному праві нам відмовлено.

Тому ми просимо Вас відреагувати на цю ситуацію і дати свою оцінку тому, що відбувається навколо наших ЗМІ.

З повагою,

Благодійний фонд захисту свободи слова,

колективи незаконно закритих українських ЗМІ

"Перший Незалежний"

"Страна.ua"

"Шарий.net"

"ЗІК"

"Ньюзван"

"112 Україна"

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.

20 серпня були введені санкції проти головного редактора інтернет-видання "Страна.ua" Ігоря Гужви, компаній-видавців "Страны.ua", блогера і журналіста Анатолія Шарія, його дружини Ольги. В результаті були заблоковані видання "Страна.ua" і "Шарій.net". Під загрозою закриття також знаходиться канал "Наш".

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 70 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.