Кому ви нас продали: Представники духовенства під Радою звернулися до Патріарха Варфоломія

представники єпархій УПЦ
Перший Незалежний

У суботу, 21 серпня, представники єпархій Української Православної церкви зі всієї України зібралися під Верховною Радою, щоб висловити свій протест у зв'язку з візитом Патріарха Варфоломія в країну.

Священнослужителі звернулися до всіх віруючих і закликали їх до молебню, а також до самого Варфоломія.

"Ви кажете, що очолювана вами церква є церквою-матір'ю для нашого народу. Якщо це так, то чому, коли вас виганяли з храмів, ви не бачили. Коли у нас забирали всі храми - ви мовчали. Коли нас били і калічили-ви і не бачили, і мовчали. А може це тому, що Ви нас продали. Вперше ви нас продали за патріарха Дионисие IV в 1686 році... Сто років тому нас продали радянської влади, визнавши обновленський розкол і кажучи, що патріарх, який очолював церкву, вже не є патріархом... А зараз, коли нас женуть, б'ють, забирають наші храми, а ви не бачите і мовчіть, кому ви нас продали і за скільки. Ви (Патріарху Варфоломію, - ред.) потрібно було приїхати трохи раніше, адже 5 червня цього року виповнилося рівно 335 років, як Ви нас вперше продали. 

Я хочу закликати всіх вас, дорогі батьки і брати, до соборної молитви за Патріарха Варфоломія, щоб Господь надихнув його до покаяння за розкол, за те, що він приніс смуток в наш народ, за поділ, який посилився через його втручання в справи УПЦ, за те, що він був першим по честі серед рівних, захотів стати першим без рівних, а вийшло, що він став першим без честі.

Хочу закликати вас до соборної молитви за нашого предстоятеля Блаженнішого митрополита Онуфрія, за нашу православну українську церкву, за наш побожний український народ. Щоб Господь дав нам сили все це пережити, зберегти вірність вірі і канонічному православ'ю, показати, що ми є Божими дітьми і такими назавжди і залишимося.

Помолимося Господу Богу нашому та Ісусу Христу", - заявив представник Вінницької єпархії УПЦ.

Нагадаємо, в перші дні Успенського посту на території всієї України віруючі провели масові акції проти приїзду в Україну єпископа Константинопольського Патріархату Варфоломія. Зокрема, парафіяни УПЦ заявили про фізичне і моральне насильство з боку ПЦУ, підконтрольної Константинопольському патріархату. Перехід церков під контроль ПЦУ, стверджують парафіяни УПЦ, не є мирним і добровільним - він відбувається насильно і більше нагадує рейдерство.