Юрій Бойко: Тиск опозиції і невдоволення людей змусили владу зробити крок до зниження тарифів

Юрій Бойко Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Кабмін прийняв рішення про зниження тарифів на електроенергію на 15%. Ми вважаємо це перемогою ОПЗЖ, але це тільки перший крок. Потрібно забезпечити на практиці соціально та економічно обґрунтоване тарифоутворення на природний газ, тепло, електроенергію з урахуванням нинішньої платоспроможності населення (коли кожен другий за межею бідності) і можливості самозабезпечення України в частині видобутку і виробництва енергоресурсів, споживаних населенням. Це дозволить знизити тарифи більш істотно. Про це заявив співголова "Опозиційної платформи - За життя" Юрій Бойко.

"Влада постійно підвищувала тарифи, скорочувала субсидії, змушуючи людей відмовлятися від благ цивілізації. Тарифне і цінове свавілля, помножене на бездарну економічну політику влади, довело людей до злиднів", – сказав Юрій Бойко.

Співголова партії підкреслив, що ОПЗЖ завжди вказувала на необґрунтованість високих комунальних тарифів і вимагала їх зниження.

"Ми послідовно виступали і показували, як і за рахунок чого можна знизити тарифи, щоб зробити їх посильними для людей.

Відповідні законопроєкти зареєстровані нами в парламенті. І перший крок у цьому напрямку зроблено. Але цього мало. Потрібно забезпечити на практиці соціально та економічно обґрунтоване тарифоутворення, що дозволить їх знизити більш істотно. А поки - зробити перерахунок тарифів за попередні місяці 2021 р. і повернути людям гроші", - зазначив політик.

За словами співголови ОПЗЖ, Україні потрібна грамотна стратегія розвитку енергетичної галузі з нарощування видобутку природного газу, модернізації енергетичної інфраструктури.

"Потрібна стратегія розвитку енергетичної галузі. Також необхідно зняти економічну блокаду з Донбасу і домагатися мирного повернення непідконтрольних територій. Ми повинні купувати дешеве українське вугілля для теплової генерації, яке у нас в надлишку, а не завозити його з-за кордону. Або того гірше - купувати дорогущий імпортний газ і переводити на нього ТЕС. Потрібен грамотний, професійний, державний підхід до роботи енергетичної галузі, який дозволить ефективно використовувати вітчизняні енергоресурси і забезпечувати економіку і населення дешевою електроенергією і газом. Ми продовжимо захищати інтереси людей і вимагати від влади подальшого зниження тарифів", - підкреслив Юрій Бойко.