Оновлення процедури виплат субсидій: Як українці зможуть отримати держдопомогу

Перший Незалежний
Перший Незалежний

Український інформаційний телеканал

Фото з відкритих джерел

Незабаром в Україні нараховуватимуть субсидію на знижені соціальні нормативи

Цієї осені українці стикнуться з традиційним зростанням вартості житлово-комунальних послуг. Відтак, отримання від держави грошової допомоги на покриття витрат на "комуналку" буде набагато актуальнішим, ніж, скажімо, влітку. Саме перед початком сезону активних звернень українців за субсидією Кабінет міністрів оновив правила надання соціальної допомоги – вони діятимуть вже з жовтня.

Далі розповідаємо, що змінилося у правилах і умовах отримання соціальної допомоги на прийдешній опалювальний сезон.

Нові нормативи призначення субсидій

У серпні урядовці новою постановою скасували правило, введене навесні 2020 року, що стосується зростання на 50% соціальних нормативів на житлово-комунальні послуги при призначенні субсидій. Така норма залишиться актуальною з 1 жовтня виключно у випадку впровадження у тому чи іншому регіоні України червоного епідеміологічного рівня.

Окрім цього, згідно з новою постановою Кабміну, субсидії на "комуналку", призначаються у разі купівлі квартири чи житлового будинку протягом шести місяців після продажу іншої квартири (будинку), які були єдиним житловим приміщенням у власності особи, на підставі підтверджуючих документів.

Новини за темою: Від 15 до 80% від діючого тарифу: Скільки коштуватиме в Україні гаряча вода та опалення восени

Також буде скасована норма про те, що субсидію можуть призначити у разі, якщо зарплата становить менше 50% середньої зарплатні по Києву і менше ніж 20% в обласних центрах і містах обласного значення.

До того ж, постановою було вилучено норму про наявність мобільного телефону в осіб, які є претендентами на отримання житлової субсидії. Справа у тім, що з 1 травня 2021 року субсидію надають виключно у готівковій формі. 

Кого можуть позбавити субсидії

У нарахуванні державної фінансової допомоги для оплати комунальних послуг можуть особам, котрі:

  • володіють квартирою, площа якої перевищує 130 квадратних метрів;
  • володіють будинком, площа якого становить понад 230 квадратних метрів;
  • мають рахунок у банку на понад 100 тисяч гривень;
  • мають автомобіль віком менше п'яти років;
  • придбали протягом останнього року квартиру або автомобіль.

До того ж соціальну допомогу не призначать тим споживачам, котрі встигли накопичити заборгованості за житлово-комунальні послуги, а також тим, хто не подав новий пакет документів для перепризначення соціальної допомоги.

Новини за темою: Відключення ЖКП за борги в Україні: Хто може залишитися без комунальних послуг та якими будуть тарифи восени

Так, з 1 травня до 1 жовтня 2021 року отримувачі субсидій повинні надати нові дані з огляду на такі причини призначення субсидії: а) надавалася у безготівковій формі; б) за місцем фактичного проживання (орендарі житла, внутрішньо переміщені особи); в) без урахування окремих осіб з-поміж зареєстрованих в житловому приміщенні, що не проживають за місцем реєстрації. 

Як перевірять отримувачів субсидій

Урядовці мають на меті перевірити, чи обґрунтовано українці, що є субсидіантами, отримують соціальну допомогу. Інакше кажучи, чи не вводять вони в оману державу, маючи насправді більші доходи, ніж зазначають при оформленні субсидії.

Міністерка соціальної політики Марина Лазебна зазначала, що восени в Україні запрацює єдина інформаційна система для отримувачів субсидій і соціальних виплат. Це спростить оформлення державної допомоги для громадян та допоможе швидше перевіряти претендентів на отримання субсидії.

"У системі буде зібрана вся інформація: чим займається субсидіант, який має прибуток, стаж. Інформація допоможе правильно формувати бюджет для виплат допомоги та надавати тим, хто справді її потребує", - підкреслила міністерка.

Новини за темою: Домашня робота від МВФ, що буде з тарифами та чи чекати відставок міністрів: Чим займатиметься Рада після канікул

Окрім цього, у Міністерстві соцполітики повідомили, що з початку 2022 року уповноважені особи (фахівці Мінфістерства) проводитимуть інспекції у помешканнях тих громадян, котрі претендують на бюджетні гроші чи вже їх отримують.

У проєкті відповідної постанови Кабіну йдеться про те, що з метою визначення правдивості відомостей, які впливають на встановлення права на отримання соціальної підтримки та визначення її розміру, представники Мінсоцу можуть відвідувати разом із представником територіальної громади отримувачів соціальної підтримки за місцем проживання. А у разі перешкоджання субсидіантами відвідуванню уповноважених осіб їхнього помешкання субсидію надавати припинять. 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.