В Україні очікується зростання пенсії у наступному році: Кому підвищать виплати

Перший Незалежний
Перший Незалежний

Український інформаційний телеканал

пенсія, пенсії на картку
Пенсійний фонд України

У наступному році планується провести п’ять етапів індексацій та підвищень пенсій

Кабінет міністрів України розпочав підготовку проєкту Державного бюджету України на 2022 рік. Зокрема, Міністерство соціальної політики працює над підрахунком суми коштів, необхідних для покриття соціальних гарантій українцям - йдеться про зростання пенсійних виплат.

Далі розповідаємо про плани Мінсоцполітики стосовно підвищення пенсійних виплат та їх індексації.

На скільки українцям можуть підняти пенсію?

Міністерство соцполітики опрацьовує пропозиції до календаря підвищення пенсій. Зокрема, у 2022 році планується провести п’ять етапів індексацій та підвищення пенсій. Цікава річ – пропозиції міністерства, а також схвалення парламентарями законопроєкту № 4668 дадуть можливість вперше після 2014 року забезпечити підвищення пенсій для всіх категорій українських пенсіонерів.

У відомстві мають намір внести свої пропозиції до календаря підвищення пенсій у 2022 році. Зокрема пропонується передбачити таке:

  • з 1 січня 2022 року підвищення пенсій людям з інвалідністю з числа ліквідаторів Чорнобильської катастрофи;
  • з 1 березня 2022 року заплановано індексацію страхових пенсій для близько 10 млн пенсіонерів та компенсаційних виплат для пенсіонерів за віком старших 80 років та для пенсіонерів віком від 75 років до 80 років;
  • з 1 липня і з 1 грудня 2022 року перерахунок пенсійних виплат у зв’язку із підвищенням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб;
  • з 1 жовтня 2022 року перерахунок мінімальної пенсії за віком у зв’язку із прогнозованим підвищенням мінімальної заробітної плати.

Окрім цього у Мінсоцполітики опрацьовують пропозиції щодо диференціації соціальних гарантій пенсіонерам із урахуванням тривалості страхового стажу. 

Новини за темою: Підвищення пенсії в Україні на 45%: Хто отримає доплату у серпні

Зростання пенсій у 2021 році

військова пенсія
Армія Інформ

З 1 березня 2021 року в Україні було проведено планову індексацію пенсій на 11%. Крім того, цьогоріч українці у віці від 80 років, котрі мають пенсію меншу за середню заробітну плату в Україні, почали отримувати щомісячну доплату в розмірі 500 гривень.

У серпні 2021 року в Україні заплановано підвищення пенсій військовим. Надбавку в розмірі 2 тисяч гривень отримають військові пенсіонери, котрим пенсію призначили до 1 березня 2018 року. Це понад 400 тисяч військових пенсіонерів – їхні виплати зростуть на 45%.

На початку поточного року у Мінсоцполітики зазначали, що у липні буде проведена індексація пенсій для 1 мільйона пенсіонерів. Це люди, котрим пенсії були призначені у 2018-2020 роках, а також для тих, хто отримує мінімальну пенсію.

Пенсійний фонд України в червні провів перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам – підвищення отримали понад 300 тисяч українців. Перерахунок проведено з 1 квітня після отримання даних з державної податкової служби про суми нарахованих та сплачених страхових внесків за 1-й квартал 2021 року.

Окрім цього, з 1 грудня 2021 року після підвищення прожиткового мінімуму по країні очікується збільшення мінімальної пенсії за віком, доплати за стаж понад норму і пов'язаних з прожитковим мінімумом доплат, надбавок і підвищень.

До того ж 1 грудня в Україні має зрости з 6000 до 6500 гривень мінімальна заробітна плата. Це у свою чергу спричинить збільшення мінімальної пенсії до 2600 гривень для пенсіонерів, старших за 65 років. 

Новини за темою: В Україні з 2023 року почнуть упроваджувати соціальні пакети з накопичувальними пенсіями, - Шмигаль

Що зміниться у нарахуванні пенсій в Україні?

Пенсіонери
Фото з відкритих джерел

За словами міністра соціальної політики Марини Лазебної, її відомство пропонує у 2022 році включити українських пенсіонерів у віці від 70 до 75 років до ініційованої президентом програми адресних допомог для літніх людей.

Така програма має стати інструментом для зниження рівня бідності літніх людей, які не можуть забезпечувати себе за рахунок роботи.

У 2020 та 2021 роках адресну доплату до пенсій у розмірі 500 гривень щомісяця отримують пенсіонери старші за 80 років. У той же час їхні пенсії не можуть бути меншими за 2600 гривень. Ці заходи певним чином дещо підвищили доходи 1,4 мільйонів українських пенсіонерів.

У 2021 році до вказаної президентської програми долучили ще одну категорію пенсіонерів – люди віком від 75 до 80 років. Уже з 1 жовтня поточного року вони будуть отримувати щомісяця компенсаційну виплату у розмірі 400 гривень. Пенсійна виплата для них становитиме не менше 2500 гривень. Таке розширення програми підвищить доходи ще понад 1 мільйону пенсіонерів України.

Новини за темою: В Україні планують підвищити пенсії для осіб у віці від 70 до 75 років: Названо терміни

Якщо до програми включать пенсіонерів віком від 70 до 75 років, то буде підвищено доходи додатково 1,5 мільйонам пенсіонерам, - кажуть у Мінсоцполітики.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.