Україна та Молдова підписали угоду про транспортування газу

Оператори ГТС України
фото з відкритих джерел

Цей крок дозволяє транспортувати газ за європейськими правилами в обох напрямках

Сьогодні оператори газотранспортної системи України та Молдови підписали міжоператорську технічну угоду про транспортування газу відповідно до європейських правил.

Про це повідомляє "Оператор ГТС України".

Зазначається, що сьогодні в Києві ТОВ "Оператор ГТС України" та ТОВ "Молдоватрансгаз" і АТ "Молдовагаз" підписали міжоператорську технічну угоду (interconnection agreement) про взаємодію відповідно до європейських правил з 1 січня 2020 року.

"Цей крок дозволяє транспортувати газ за європейськими правилами в обох напрямках між Україною і Молдовою через точки Олексіївка, Гребеники, Каушани, Ананьїв, Лиманське", - йдеться у повідомленні.

Таким чином, ця угода має повністю завершити розблокування трансбалканського газового коридору та дозволити споживачам Молдови отримувати газ з української ГТС.

Окрім того, були підписані договори на транспортування газу територіями України і Молдови для прикордонних споживачів обох країн.

Нагадаємо "Оператор ГТС України" буде функціонувати як незалежний оператор з 1 січня 2020 року.

17 грудня в рамках Третього енергетичного пакету Секретаріат Енергетичного співтовариства ЄС підтвердив, що новостворений оператор газотранспортної системи України, GTSO відповідає вимогам європейського законодавства. Це означає, що Україна здійснила анбандлінг ГТС від Нафтогазу відповідно до європейського законодавства.