США дали місяць підрядникам "Північного потоку-2" на зупинку робіт

Санкції проти "Північного потоку-2", фото з відкритих джерел

Влада США погрожує санкціями, якщо компанії не згорнуть роботу

Влада США вимагає від компаній-підрядників, які займаються будівництвом газопроводу "Північний потік-2" згорнути роботи до 20 січня, інакше їм загрожують санкції.

Про це повідомляє пресслужба Державного департаменту США.

Як зазначається, президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет на 2020 рік, яким передбачені санкції проти російського газопроводу і компаній, що займаються його будівництвом. У зв'язку з цим американська влада вимагає від компаній-підрядників "негайно припинити роботи".

"Державний департамент США буде слідувати букві закону нового законодавства. Він надає секретарю до 60 днів для випуску звіту Конгресу з метою виявлення порушників. Секретар випустить цей звіт в найкоротші терміни. Сполучені Штати будуть вводити санкції, якщо пов'язані сторони негайно не продемонструють сумлінні зусилля по ліквідації. Пов'язані сторони повинні завершити роботу протягом 30 днів. Будь-яка компанія, що бере участь в "Північному потоці-2", повинна уважно вивчити, що це означає для їх діяльності", - йдеться в повідомленні.

У Держдепі США підкреслюють, що "Північний потік-2" - це інструмент, який Росія використовує для підтримки своєї тривалої агресії проти України.

"Росія прагне перешкодити (Україні - ред.) більш тісної інтеграції з Європою та США. "Північний потік-2" дозволить Росії обійти Україну в транзиті газу в Європу, що позбавить Україну значних доходів від транзиту і підвищить її вразливість для російської агресії", - йдеться в повідомленні.

Раніше міністр енергетики Російської Федерації Олександр Новак заявив, що "Північний потік-2" буде введений в експлуатацію до кінця 2020 року.

Відзначимо, до завершення російського проекту "Північний потік - 2" залишилось 160 кілометрів труб, і російська сторона обіцяє, що трубопровід буде завершено всупереч санкціям. До цього швейцарська компанія-трубоукладчик Allseas призупинила роботи через загрозу санкцій з боку Сполучених Штатів.