РНБО має намір створити раду експертів з питань енергобезпеки

Олексій Данілов. Фото УНІАН

За словами Олексія Данілова, важливим завданням для влади є збереження позицій України як провідної держави-транзитера газу

Рада національної безпеки і оборони України планує створити раду експертів з питань енергобезпеки. Про це повідомляє пресслужба РНБО з посиланням на заяву секретаря Олексія Данілова.

"Рада експертів з питань енергетичної безпеки діятиме як консультативний орган і вирішуватиме питання безпеки у енергетичній сфері. Наразі вже розроблюється проєкт Положення цієї Ради та створено робочі групи за напрямками в енергетичній сфері", - зазначив Данілов. 

Рішення щодо цього було ухвалено під час засідань робочих груп з питань подолання загроз у нафтогазовій та енергетичній сферах, які відбулися під головуванням секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

Участь у заходах взяли, зокрема, голова правління АТ "НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, представники Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, представники ТОВ "Оператор газотранспортної системи України", Міністерства енергетики та захисту довкілля, Міністерства закордонних справ, Міністерства оборони України, Служби зовнішньої розвідки, Служби безпеки України.

За словами Данілова, важливим завданням для влади є збереження позицій України як провідної держави-транзитера газу.

"Через наші потужності мають проходити максимальні об'єми газу", - сказав він, додавши, що в цьому контексті важливою є позиція міжнародної спільноти щодо будівництва газогону "Північний потік-2".

Україна та низка країн виступають проти будівництва російського газопроводу. Проте це не заважає Росії досягати її мети. Нагадаємо, раніше президент Росії Володимир Путін заявив, що завершення проєкту будівництва газопроводу "Північний потік-2" триватиме ще кілька місяців.