Голова НАЗК Олександр Новіков: Що відомого про нового очільника відомства

Топ-новина
Топ-новина
Олександр Новіков

Новий голова НАЗК Олександр Новіков. Фото:

ТСН

Новіков - відомий прокурор, якому вдалося довести до суду не одну показову справу

Сьогодні, 15 січня, Уряд офіційно призначив Олександра Новікова на посаду голови НАЗК. 

До речі, місяць тому - 16 грудня - після кількох етапів тестувань та співбесід він переміг у конкурсі на посаду очільника Національного агентства з питань запобігання корупції. За його кандидатуру проголосували усі шестеро членів конкурсної комісії. 

Все, що відомо про нового очільника НАЗК, – розповідаємо далі.

Хто такий Олександр Новіков?

У фіналі конкурсу на посаду голови НАЗК Олександр Новіков обійшов вісьмох претендентів, отримавши найвищі бали за всіма конкурсними етапами. Після перемоги у конкурсі кандидатуру Новікова має затвердити Кабінет міністрів – тільки тоді його можна буде вважати призначеним на посаду голови НАЗК. До робочих обов’язків Новікова на новій посаді належатиме керівництво перевіркою декларацій чиновників та даних щодо їхньої причетності до корупції.

У 2004 році Олександр Новіков закінчив Національну юридичну академію імені Ярослава Мудрого у Харкові, отримавши спеціальність правознавця.

З 2004 по 2007 роки працював слідчим помічником прокурора Сум. Пізніше був прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при провадженні дізнання та досудового слідства. Також Новіков обіймав посаду прокурора відділу захисту майнових, інших особистих прав і свобод громадян та інтересів держави прокуратури Сумської області (до 2012 року).

Протягом наступних двох років Олександр Новіков працював прокурором відділу захисту фінансово-економічних інтересів держави Генпрокуратури України.

З 2014 році він уже живе і працює у Києві, у відділі ГПУ прокурором Департаменті нагляду за додержанням законодавства Генеральної прокуратури України.

На співбесіді Олександр Новіков зазначив, що найкращим механізмом запобігання корупції є забезпечення невідворотності покарання. А улюбленою нормою Конституції він назвав 19 статтю, у якій йдеться про те, що органи державної влади мають діяти лише відповідно до Конституції і законів України.

Справи, що зробили Новікову гарну репутацію

Без перебільшення найвідоміше розслідування Олександра Новікова на посаді прокурора – це справа про масову підробку результатів зовнішнього незалежного оцінювання в інтересах колишніх депутатів та міністрів.

Справа стосувалася привласнення бюджетних коштів та зміни оцінок за ЗНО в інтересах дітей високопосадовців щодо їхнього вступу до ВНЗ за неправдивими результатами іспитів.

Слідчі підозрювали, що тодішній голова Центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук з 2008 по 2015 роки вчиняв певні дії, котрими завищував результати ЗНО дітям окремих чиновників. Спершу обвинувальний акт передали до Солом’янського суду Києва, але завершив справу все ж Вищий антикорупційний суд.

Ще однією репутаційною справою для кар’єри Новікова можна назвати розслідування стосовно скандального київського забудовника Анатолія Войцеховського. Голову примарної будівельної компанії "Еліта-Центр" підозрюють у створенні злочинної групи, несплаті податків та зведенні сорока житлових об’єктів без необхідних дозвільних документів. Через аферу забудовника постраждали понад 15 000 інвесторів житла.

Під керівництвом Олександра Новікова цю справу направили до суду ще у 2016 році, але досі жодного судового вироку немає.

Декларація Новікова: що цікавого

Олександр Новіков вказав у своїй електронній декларації за 2018 рік, яку заповнював, як кандидат на посаду голови НАЗК, що орендує квартиру у Києві площею 60 квадратних метрів.

Також за декларацією Новікову та його дружині Юлії Гончар належать два автомобілі: KIA Sorento і ВАЗ 21099. Родина зберігає готівкових коштів на 110 000 гривень. За основним місцем роботи – у Генеральній прокуратурі – Новіков заробив за 2018 рік 562 481 гривню.

У декларації вказано, що дружина Новікова Юлія Гончар до 2016 року працювала у Державній регуляторній службі, а протягом останніх років займається приватною підприємницькою діяльністю у галузі туризму. За 2018 рік вона заробила 320 000 гривень.

*************

Нагадаємо, що донині виконувачкою обов'язків голови Національного агентства з питань запобігання корупції була Наталія Новак. У жовтні цього року вона замінила на цій посаді Олександра Мангула, який у березні 2018 року у свою чергу прийшов на зміну Наталії Корчак.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.