Новини » Економіка Читать эту новость на русском

Стаж після 2000 року заносити в трудову книжку не потрібно, – Милованов

Тимофій Милованов

Міністр економіки за скасування трудових книжок

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов заявив, що підтримує скасування трудових книжок та розповів, що після 2000 року їх оформляти не потрібно.

Про це Тимофій Милованов написав на своїй сторінці у Фейсбук.

"Я взагалі не розумію, нащо ці книжки. В інших країнах я їх не бачив. Але питання ширше – що робити з діючими регуляторними обмеженнями та застарілими радянськими нормами", – заявив Милованов.

Міністр уточнив, що вся інформація про трудову діяльність ще з 2000 року – в єдиній базі даних.

Він зазначив, що наразі необхідно активізувати роботу щодо проведення цифровізації та створення реєстрів. Це дозволить зменшити кількість паперових документів та часу, витраченого на їхнє оформлення.

Тому, за його словами, замість трудових книжок, можна внести "посаду" працівника до наявного реєстру. Тому що вся інформація про трудову діяльність ще з 2000 року – в єдиній базі даних.

Відповідно, як пояснив Тимофій Милованов, якщо трудовий стаж розпочався після 2000, то зберігати трудову взагалі не потрібно.

А ті, хто має стаж до 2000 року, може зберігати трудову як інформацію, що знадобиться при внесенні в реєстр.

Нагадаємо, в жовтні міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет анонсував скасування трудових книжок вже до кінця цього року