Новини » Політика Читать эту новость на русском

Справа "Роттердам+": Ексголові НКРЕКП обрали запобіжний захід

Дмитро Вовк. Фото: ua-energy.org
Дмитро Вовк. Фото: ua-energy.org

У вигляді тримання під вартою на 2 місяці

Апеляційна палата ВАКС обрала запобіжний захід ексголові НКРЕКП Дмитру Вовку у вигляді тримання під вартою на 2 місяці.

Про це розповіла адвокатка Дмитра Вовка Ірина Одинець у коментарі ZIKу.

"Сьогодні обирався запобіжний захід Дмитру Вовку та Володимиру Бутовському. Апеляційна палата підтвердила нам про повну політичну вмотивованість цієї справи про те, що змагальність процесу у цьому суді відсутня, про те, що колегія суддів навіть оголосила перерву для того, щоб прокурор міг надати додаткові документи. Прокурору підвозив детектив ці документи, що є повною протилежністю всім нормам КПК, які говорять про те, що всі недоліки сторони обвинувачення мають бути трактовані на користь сторони захисту", – сказала Одинець.

Вона також зазначила, що Солом’янським районним судом ще 20 серпня було відмовлено стороні прокуратури в обранні запобіжного заходу стосовно Дмитра Вовка та Володимира Бутовського. Основним аргументом, за словами адвокатки, було те, що за відсутності підозрюваного може слухатися справа лише у разі, якщо особа оголошена у міжнародний розшук.

"З того часу прокурор подав апеляційну скаргу. Апеляційна скарга була подана до Київського апеляційного суду, потім з’явився Антикорупційний суд, і матеріал були передані до Апеляційної палати ВАКС", – додала вона.

Крім того, Одинець розповіла, що за ці 3 місяці, поки апеляційна скарга переходила від одного суду до іншого, жодних додаткових доказів не з’явилося у цій справі. "Дмитро Вовк не був оголошений у розшук, так і на наше глибоке переконання, він і наразі не оголошений в розшук…", – наголосила адвокатка.

"Наразі Апеляційною палатою було обрано запобіжний захід Дмитру Вовку, безальтернативний, у вигляді тримання під вартою на 2 місяці", – відзначила вона.

Нагадаємо, Вовк заявив, що не збирається приїжджати в Україну. НАБУ оголосило його в розшук. Раніше Вовку заочно вручили підозру у причетності до нанесення 18,86 млрд грн збитків від впровадження формули "Роттердам+".