Новини » Світ Читать эту новость на русском

​Непальський альпініст побив світовий рекорд, підкоривши найвищі вершини світу за менш ніж за 7 місяців

Фото: twitter.com/nimsdai
Фото: twitter.com/nimsdai

Альпініст із Непалу Нірмал Пуржа побив світовий рекорд з альпінізму, піднявшись на 14 вершин з висотою понад 8000 м за 189 днів.

Про це повідомляє Associated Press

Згідно з повідомленням, колишній солдат британської армії, Пуржа розпочав свою місію 23 квітня підйомом на гору Аннапурна в Непалі.

Також відомо, що в Непалі він піднявся на гору Аннапурна 23 квітня, на гору Дхаулагірі 12 травня, на гору Канченджунга 15 травня, на Еверест 22 травня, на гору Лхоце 22 травня, на гору Макалу 24 травня і на гору Манаслу 27 вересня.

У Пакистані він піднявся на гору Нанга Парбат 3 липня, гору Гашербрум 1 15 липня, гору Гашербрум 2 18 липня, гору К2 24 липня та гору Широкий пік 26 липня.

У Китаї він підняв масштаб на гору Чо Ю 23 вересня та на гору Шишапангма 29 жовтня, саме з дозволом на підкорення останньої вершини виникли проблеми, вирішити які допоміг непальський уряд. 

Як зазначається, попередній рекорд для підйому на 14 вершин склав сім років, 10 місяців і шість днів. Його встановив південнокорейський альпініст Кім Чанг-хо в 2013 році.

Нагадаємо, Непал та Китай оголосили про те, що планують разом виміряти висоту найвищої гори світу, яка знаходиться між цими двома державами – Еверест.