Ніку Попеску пояснив, чому затягується екстрадиція судді Чауса

Суддя Микола Чаус. Фото: glavnoe.ua
Суддя Микола Чаус. Фото: glavnoe.ua

Екстрадиція судді-втікача Миколи Чауса затягується, оскільки в Молдові відбувається реформа судової системи.

Про це на пресконференції в Києві заявив міністр закордонних справ Молдови Ніку Попеску, – повідомляє Європейська правда.

«У нас перехідний період від старої судової системи, яка була значно схильна до впливу політиків, до більш незалежної судової системи... Але я запевняю вас, що ми зробимо все можливе, щоб працювати разом з Україною для вирішення цього та інших питань», – сказав Попеску, додавши, що питання екстрадиції обговорювалося під час його попереднього візиту до Києва в липні.

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко додав, що Україна на всіх рівнях – і президента, і уряду,– нагадує Молдові про суддю Чауса.

«Якщо нашим молдавським колегам потрібен певний час для реформування і підходу до цього питання, ми почекаємо. Але сподіваємося, що цей момент настане досить швидко», – сказав він.

Нагадаємо, Микола Чаус – суддя Дніпровського райсуду Києва. Суддя Чаус вів кримінальні справи проти учасників Євромайдану, а також бізнесмена Юрія Іванющенка та ексглави партії УКРОП Геннадія Корбана.

9 серпня 2016 року суддю Чауса упіймали на хабарі: він вимагав та отримав 150 тисяч доларів США (понад 3,7 млн грн.). При цьому правоохоронці виявили в нього банку з грошима.

6 вересня Верховна Рада підтримала подання Генеральної прокуратури України про надання згоди на затримання та арешт судді. Чаус втік з України.

З 11 листопада 2016 року суддя перебував в міжнародному розшуку по лінії Інтерполу.

1 березня 2017 року Чаус здався правоохоронцям у Молдові. Відразу після цього САП заявила про наміри вимагати його видачі Україні для проведення досудового розслідування відповідно до законодавства.

У жовтні 2017-го Чаус подав клопотання про надання політичного притулку, але Молдова його відхилила.

Після цього він подав до суду на президента Молдови Ігоря Додона.

Президент України Володимир Зеленський попросив уряд Молдови посприяти в екстрадиції екссудді Дніпровського районного суду Києва Миколи Чауса.

Читайте більше новин на тему: Молдова