Новини » Світ Читать эту новость на русском

Молдова очікує формування уряду України, щоб разом боротися з контрабандою

Мая Санду
Мая Санду

У Кишиневі чекають на формування нового українського уряду, для того щоб разом боротися з контрабандою та корупцією.

Про це заявила прем’єр-міністр Молдови Мая Санду в інтерв’ю «Радіо Свобода».

На думку прем’єра, ліквідація корупційної складової дозволила б полегшити політичне врегулювання ситуації в сепаратистському Придністровському регіоні.

«Я вірю, що ми маємо наполягати на речах, які вже анонсували, і чекати на формування нового уряду в Києві, щоб разом працювати для боротьби з контрабандою та корупційними схемами і змінити економічну складову цього конфлікту (в Придністровському регіоні – ред). Тому що, коли люди там, які залучені в ці схеми, почнуть менше заробляти у такий нелегальний спосіб, можливо, визначити політичне рішення буде легше», – сказала Санду.

Прем’єр-міністр також стверджує, що для уряду Молдови «важливо мати хороші відносини з Росією», але водночас стратегічними партнерами Кишинева називає Україну, Румунію та Сполучені Штати.

Під час свого візиту до Києва в липні 2019 року Санду вже озвучувала тезу, що для боротьби з корупцією та контрабандою в Придністров’ї Молдова потребує участі України.

Раніше повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський розраховує, що новий молдовський уряд продовжуватиме підтримувати суверенітет України, та запевнив зі свого боку в підтримці територіальної цілісності Молдови. 

Читайте більше новин на тему: Молдова