Суд відхилив апеляцію кардинала Джона Пелла у справі про педофілію

Джон Пелл. Фото EPA-EFE

У Австралії суд відхилив апеляцію 78-річного кардинала Джорджа Пелла, засудженого за насильництво щодо неповнолітніх.

Про це повідомляє ВВС.

Згідно з повідомленням, апеляція щодо справи про педофілію кардинала була відхилена більшістю суддів колегії. На суді були заслухані свідчення одного з потерпілих. Інший помер від передозування наркотиків в 2014 році.

Журі відхилило аргумент захисту, що звинувачення були надуманими. Суд засудив Пелла по одному звинуваченню в сексуальному проникненні в дитину і чотирма пунктами звинувачення в скоєнні непристойного дії щодо дитини.

Адвокати Пелла заявили, що «ретельно вивчать» рішення, щоб подати останню апеляцію до Високого суду Австралії. Тим не менше, немає ніяких гарантій, що суд погодиться розглянути справу.

Австралійський священнослужитель матиме право на умовно-дострокове звільнення в жовтні 2022 року.

Засудження Джона Пелла сколихнуло католицьку церкву, де він був одним з найближчих радників Папи. 

Нагадаємо, колишній скарбник Ватикану відбуватиме покарання позбавлення волі на шість років, яке йому призначили у березні цього року за обвинуваченням у жорсткому поводженні з двома неповнолітніми хлопчиками в соборі у Мельбурні у 90-х роках. 

Пелл був архієпископом Мельбурнським в 1996 році, коли він виявив двох хлопчиків в приміщеннях собору і піддав їх сексуальному насильству. Він знову образив одного з хлопчиків в 1997 році.